فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

عقل و زمانهناشر کتاب : سخن
نوع جلد: گالینگور
قطع: رقعی
سال نشر: 1387
شمارگان: 2200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 359
وزن(گرم): 577
تاریخ ثبت: چهارشنبه 14 تیر 1391
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 14 مهر 1394
کد : 10874
تعداد بازدید: 701
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

65000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب مجموعه ای ازمصاحبه های ایشان است.مصاحبه راهی برای رسیدن به جوهر نظریه یک متفکر است. چرا که در ارائه نظریه اش باسوالاتی مواجه میشود که نظریه پرداز را وامی دارد دیدگاهش را بیشتر تبیین کند.

"عقل و زمانه" دارای مباحث خوبی در مورد چیستی روشنفکری، نسبت اسلام وغرب، ضرورت داشتن پرسش برای بشر در زمانه های مختلف است.
داوری از مبرزترین شاگردان سید احمد فردید میباشد و دارای دیدگاههای فوق العاده ای درمورد غرب شناسی، نسبت اسلام و تجدد ، و علوم انسانی و توسعه و...میباشد. این کتاب اشارات مستوفایی به تفکرات مختلف ایشان در زمینه های مختلف دارد.

گزیده کتاب
"تفکر اگر تفکر باشد مستقل است و تابع شخص متفکر نیست. ولی به هر حال ریشه ای تاریخی دارد وبا زمان پیوسته است. مردمی که زمان و وقت ندارند از تفکر بی بهره می مانند.مدرنیته باهوس به وجود نیامده است. مدرنیته باعقل خاص به وجودآمده است و الان پای این عقل در گِل گیرکرده است.تفکر این است که ببینیم آنچه را که آرزوی داشتنش را داریم چگونه بسازیم. کنار هم گذاشتن چیزهای خوب گذشته و خوب های جهان جدید وهم است و نه تفکر.یکی ازمصیبت های بزرگ عصرما یامصیبت بزرگ عصر توسعه نیافتگی، غلبه سیاست بر فلسفه و تفکر است."

محصولات مرتبط
پرورش عقل در آیینه کلام رضوی
پرورش عقل در آیینه کلام رضوی
سال نشر: 1395
145000 ریال

گفتار در روش راه بردن عقل
گفتار در روش راه بردن عقل
سال نشر: 1394

عقل و دل
عقل و دل
سال نشر: 1386

جایگاه عقل در استنباط احکام
جایگاه عقل در استنباط احکام
سال نشر: 1386


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!