فراخوانی فراخوانی ...

یادداشت پرویز پرستویی بر کتاب «وقتی مهتاب گم شد»

220 بازدید

آدرس منبع : خبرگزاری تسنیم

افراد مرتبط با خبر : پرویز پرستویی | حمید حسام

انتشارات مرتبط با خبر : سوره مهر

تاریخ ثبت : دوشنبه 16 بهمن 1396

تاریخ ویرایش : دوشنبه 30 بهمن 1396

کد : 62574

پرویز پرستویی در یادداشتی به شخصیت اصلی کتاب «وقتی مهتاب گم شد» اشاره کرده و می نویسد: هر ترکش نشسته بر وجود علی خوش لفظ ها ارزش دریافت هزاران طلای المپیک دارد.

به گزارش پاتوق کتاب فردا به نقل از خبرگزاری تسنیم، پرویز پرستویی، بازیگر، پس از مطالعه کتاب «وقتی مهتاب گم شد» در یادداشتی به ویژگی های شخصیت اصلی این اثر، شهید علی خوش لفظ و دیگر رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرده و می نویسد:

امروز وقتی صفحه آخر کتاب «وقتی مهتاب گم شد» را برهم نهادم؛ سه نکته مرا بخود مشغول کرد:

چرایی از بی نهایت تاثیرگذاری کتاب بر روحم، دعا ازته قلب برای شادی روح برادران شهید خوش لفظ، و نیز درخواست صبر عظیم خداوندی برای مادرگرامی این شهیدان.

و بخود می گویم که درمعنا، هر ترکش نشسته بر وجود علی خوش زخم ها، ارزش دریافت هزاران باره طلای المپیک برای عطش سیری ناپذیر هر قهرمان را داشته... ولی نه، باز حرفم را خاضعانه پس میگیرم چون قیاس غلط، نابجا و حقیری برای همچو مردانی است... فقط میتوانم از ته دل و برای همیشه افتخار کنم که در سرزمینی زندگی می کنم که این چنین قهرمانانی نه درافسانه که درواقعیت دارد؛ و بی شک با خواندن این کتاب هر ایرانی منصفی نیز، به داشتن چنین مردان فرا اسطوره ای بی ادعایی درجهان افتخار خواهد کرد.

دقیق تر بگویم، تک تک سطور کتاب وقتی مهتاب گم شد، برای من نقش استادی را دارد که با اشاراتش از او یاد میگیرم چگونه آرزومندانه بتوانم راه بی آلایش این مردان عاشق خدا را ادامه دهم، همچنان که همچون خود، برای دولتمردان کشورم نیز دعا دارم تا فارغ از هر تعلق، این کتاب را خوانده تا تاثیری عملی، برای خدمت بیشتر به مردمان کشور بگیرند.

در آخر فاش از ترس و اعترافم نیز بگویم ترس دارم که خدای ناکرده وبواسطه قیل و قال ها وبه عنوان بندگان ناچیز همین خداوند، دچار این غفلت و گمراهی بزرگ شویم که راه شهید خوش لفظ ها ، و عملشان را به عنوان یگانه چراغ نجات این کشور فراموش کرده واز مسیرشان خارج شویم.

و این اعتراف را دارم که در تمام مدت مطالعه کتاب و آشنایی با روحیه این مرد بزرگ یعنی علی آقای خوش زخم، رفتار و خاطرات برادرشهیدم بهروز، مرا در تمامی فراز و نشیب ماجراها، همچون قهرمان خاطرات کتاب همراهی می کرد.

دعا می کنم باز خدایا، روح همگی شان شاد و یادشان گرامی

شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
--> -->-->