ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

مجموعه آثار فقه معاصر 7: فقه رمزارزها

ماهیت رمز ارزها، احکام رمزها، بررسی فقهی ارز SDR / تقریرات درس آیت الله سید محمد رضا مدرسی طباطبائی یزدی (دام عزه)

دسته بندی: نظام رفتاری، احکام و اصول فقه اسلام

ناشر: مرکز مدیریت حوزه های علمیه

نویسنده:

شاعر:

ویراستار:

تصویرگر:

با همکاری:

سال نشر: 1401

تعداد صفحات: 270

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

دنیای انسان از دیرترین روزگاران در تغییر بوده و این تغییر گاه کند و گاه پر شتاب بوده است و روزگار ما از پرشتاب ترین برهه ها است که برخی از آن ها در زمانی نه چندان دور، خیال پردازی و آرزوهایی دست نیافتنی محسوب می شد. تحولاتی مکه در زمینه های اجتماعی ، اقتصادی بهداشتی ، ارتباطات، ترابری و .. اتفاق افتاده ، آن چنان برجسته است که زندگی انسان امروز در بسیاری از نقاط این کره خاکی، نمایی کاملا متفاوت از قبل به خود گرفته است.

یکی از برجسته ترین تغییرات ، تحول هایی است که در ابزار هایی تبادل های اقتصادی اتفاق افتاده است ؛ اگر مردم در تبادل های خود روزگارهای دراز از مثل طلا و نقره بهره می جستند و زمانی بعد تا به امروز از پول های کاغذی، اکنون شرایط به جایی رسیده که چه بسا یک علامت و یا امتیاز می تواند ععمده نیاز مبادلات اقتصادی بشر را سامان دهد . و در عین حال این بشر همچنان بشر است و اساس فطرت و نیاز او پایدار است و رویه این جریان گرچه پر موج و خروشان است. اما زیر این لایه یک جریان ثابت است که مسیر پابرجای خود را داردو باید لایه زبرین با لایه زیرین تراز شود. و گرنه آسیبی های جدی انسان ها را ساقط خواهد کرد.
و از آنجا که عقل خداد ، قرآن جاوید و سنن پیامبر خاتم (ص) ذو اهل بیت معصومین حضرتش راهنمای ابدی بشریت هستند لذا باید دست آوردهای بشر را با عقل ، کتاب و سنت محک زد تا بشر در لابه لای پیله های خود تنیده هلاک نشود یا به دره اهی جهالت های خود ساخته سقوط نکند.

آنچه در این نوشته در برابر شما قرار گرفته، تلاشی متواضعانه بریا تبیین یکی از تازه ترین و مهم ترین دست آوردهای بشری در روابط اقتصادی و محک زدن آن با آیین جاوید محمدی است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام