فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

گفتارهای انتقادی


ضرورت نقد، نقد درون گفتمانی، انقلاب صدرائی، حق فرهنگی، امکان جامعه شناسی دینی، وجوه نرم افزاری علم، اسلام و جهانی شدن

ناشر کتاب : سوره مهر
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 2200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 474
وزن(گرم): 542
تاریخ ثبت: شنبه 13 مهر 1387
تاریخ ویرایش: دوشنبه 15 مهر 1392
کد : 1043
تعداد بازدید: 1287
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

43000 ریال
گزیده کتاب
کتاب حاضر مجموعه ی شش مقاله از نویسنده است که تحت این عنوان در یک کتاب منتشر شده است. نویسنده معتقد است که نقد درون گفتمانی یعنی نقد سیاستها و عملکردهای نظام جمهوری اسلامی بر پایه مبانی و ملاکهای به دست آمده از انقلاب، زمینه را برای تحقق ارزشها و اهداف جامع انقلاب اسلامی فراهم می کند و در صورت بی توجهی به آن باید منتظر عواقب سوء آن باشیم.
نویسنده در این کتاب در مقاله اول به ضرورت نقد ، اهداف، مبانی و ارکان آن در جمهوری اسلامی و به مباحث مرتبط با آن از جمله اصول گرایی خلاق و انتقادی و بایسته های آن می پردازد. در بخش دوم با عنوان انقلاب صدرایی ایشان به دنبال تبیین لایه های زیرین انقلاب اسلامی بر اساس فلسفه صدرایی است و آن را در راستای سفر چهارم از اسفار اربعه ملاصدرا می داند. بدین معنی که عالِم ربانی در سفر چهارم خود، ارتقاء جامعه را مسئولیت خود دانسته و در راستای ادای این تکلیف دست به اقدام عملی می زند. بخش سوم با عنوان حقوق فرهنگی مجموعه 5 مصاحبه ایشان راجع به مسائل فرهنگی است. در بخش چهارم با عنوان امکان جامعه شناسی دینی بحثهایی را در مورد علم دینی به طور کلی و جامعه شناسی دینی به طور خاص مطرح می کند و در نهایت از این امکان دفاع می نماید. در بخش پنجم پیرامون جهانی شدن و موضع ما در قبال آن سخن گفته و در نهایت در فصل ششم با عنوان اعتماد سیاسی و مؤلفه های آن به بررسی و تحلیل مسائل سیاسی روز پرداخته و در این میان پیش بینی هایی هم داشته است.
با توجه به اینکه این کتاب، حاصل مقالات و مصاحبه ها و سخنرانی های نویسنده در مقاطع مختلف زمانی و به مناسبتهای خاص در موضوعات گوناگون بوده اند، انسجام موضوعی و محتوایی زیادی ندارد.


مولف
عماد افروغ
عماد افروغ (زاده ۱۳۳۶ در شیراز) نویسنده، جامعه‌شناس و نظریه‌پرداز علوم اجتماعی است. او نمایندهٔ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دورهٔ هفتم و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بود.   افروغ در سال ۱۳۶۵ از دانشگاه شیراز کارشناسی جامعه شناسی و در سال ۱۳۶۹از همین دانشگاه کارشناسی ارشد را گرفت. وی دکترای جامعه شناسی خود را از دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۷۶ دریافت کرد و در سال ۱۳۷۳ به عنوان دانشجوی نمونه کشور در مقطع دکتری شناخته شد. از سال ۱۳۷۶ به مدت ۶ سال عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس بود. از سال …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
افروغ، تئورسین نقد درون گفتمانی، باز نشسته شد : عماد افروغ، رئیس پژوهشکده علم و دین پژوهشگاه علوم انسانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس که به تئورسین نقد درون گفتمانی نزد جریان اصولگرا و اصلاح طلب شناخته می شود، از اول شهریور ماه بازنشسته شده است. افروغ که همواره منتقد سیاست‌های علمی دولت‌های خاتمی و احمدی‌نژاد بود، در عرصه سیاسی هم در بسیاری موارد به نقد این دو دولت پرداخت اما پیشتر در جایی اذعان کرده بود که فشارهایی که در چهار ساله اخیر متحمل شده، هرگز قابل قیاس با گذشته نیست. عماد افروغ درباره خبری که پیرامون بازنشستگی وی در برخی منابع …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!