loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حکایت های بهلول 1: توله خرس های قاضی

ناشر موسسه فرهنگی و انتشاراتی محراب قلم

نویسنده احمد عربلو

تصویرگر محمدحسین صلواتیان

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 16

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 106151 10003022
20,000 19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

خوبی‌های زیادی دارد. بهلول در شهر کوفه متولد شد. او از دوستداران اهل بیت (ع) بود و مخصوصاً به امام جعفر ارادت داشت و شاگرد امام (ع) بود. بهلول در زمان حکومت هارون‌الرشید،‌ یکی از خلیفه‌های عباسی، زندگی می‌کرد. هارون‌الرشید به‌شدت از امام (ع) می‌ترسید.
بنابراین، نقشه‌ای کشید تا امام (ع) را به شهادت برساند. او از عالمان بغداد ـ که بهلول هم یکی از آن‌ها بود ـ خواست تا بگویند که امام (ع) قصد دارد بر ضد حکومت او قیام کند و بنابراین، به شهادت رساندن او واجب است.
اما بهلول این کار را نکرد و از امامِ خود کمک خواست. امام (ع) هم به او پیشنهاد کرد که خود را به دیوانگی بزند تا هارون کاری با او نداشته باشد. حکایت‌ها و گفته‌ها و شعرهای بهلول، پر از پندهای اخلاقی و دینی و اجتماعی است. حاضرجوابی‌های او بسیار ظریف و حیرت‌انگیز است. بهلول در سال 190 هجری قمری در شهر بغداد از دنیا رفت.
کتاب توله خرس های قاضی جلد اول از مجموعه کتاب حکایت های بهلول است. کتاب حکایت های بهلول 1: توله خرس های قاضی نوشته احمد عربلو است و با تصویر گری محمدحسین صلواتیان در انتشارات محراب قلم منتشر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما