فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

علوم انسانی و برنامه ریزی توسعهویراستار: علی آرش
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1391
شمارگان: 5000
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 319
وزن(گرم): 405
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 6 تیر 1391
تاریخ ویرایش: شنبه 29 مهر 1396
کد : 10745
تعداد بازدید: 1279
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

ناموجود

معرفی کتاب
جامعه جدید به علوم انسانی نیازمند است و جامعه های در حال توسعه بیش تر به آن نیاز دارند و بدون آن راهی به جایی نمی برند. اگر کارشناسان کشورمان بگویند با ارزش های خود علوم انسانی را می سازیم، باید از این سخن استقبال کرد.

دکتر داوری اردکانی، مولف کتاب در مقدمه می نویسد: «من هم چهل سال است که می اندیشم آیا علوم انسانی دیگری غیر از آن چه هست امکان دارد؟ باید به این امکان فکر کرد وگرنه، کسی که از علوم انسانی چیزی نمی داند چگونه علوم انسانی نو بسازد؟ هر علم جدیدی در دامن علم قدیم پدید می آید. اگر علوم انسانی باید متحول شود، این تحول و به اصطلاح «گسست اپیستمولوژیک» در آثار دانشمندان این علوم ظاهر می شود و این مهم را به عهده اغیار نمی توان گذاشت.»

این نوشتار دربرگیرنده مقالاتی است که دشواری مسایل سیاست علم، رغبت دانشمندان و صاحب نظران به پژوهش و لزوم تأمل و بر حذر داشتن جاهلان از دخالت در علم را نشان می دهد. مقالاتی که می توانند به مباحث گوناگون و جاری در ایران امروز که پیرامون علوم انسانی و اجتماعی طرح می شوند، وضوح بیشتری ببخشند و به مخاطبان خود یادآور شوند که پیش و بیش از هر چیز در این عرصه باید مسایل و پرسش ها را جدی گرفت و محققانه و با جدیتی تام و تمام گام در راه نهاد.

داوری در بخشی از کتاب می نویسد، ما می توانیم بپرسیم که آینده مان چه صورتی خواهد داشت و برای سیر در راه آینده چه امکاناتی داریم و چه می توانیم بکنیم، چرا که این بررسی ها شاید حداقل به قوام چیزی که آن را علم اجتماعی بومی می خوانند، بینجامد.

گزیده کتاب
اکنون می گویند این علوم باید بومی شوند و گاهی از اسلامی کردن و اسلامی شدن آن ها می گویند. «بومی شدن» گرچه تعبیر چندان مناسبی نیست اما معنای کم و بیش روشنی دارد و از آن در می یابیم که علوم اجتماعی باید به مسائل اجتماعی و انسانی جامعه خودمان بپردازد. درک معنی تعبیر «اسلامی شدن علم» قدری دشوارتر است. من در این نوشته در چند مورد گفته ام که علوم انسانی اسلامی با جامعه اسلامی و دینی به وجود می آیند و اگر قرار باشد یکی از این دو بر دیگری مقدم باشد، تقدم با جامعه است.
پدید آمدن جامعه دینی هم موقوف و موکول به تجدید تفکر و عهد دینی و پایان یافتن قدرت تاریخ غربی و بازگشت مردمان به ساحت قدس بر اثر قوت گرفتن تفکر دینی است. یعنی طرح جامعه دینی مسبوق به بازگشت تفکر قدسی است.


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …


ویراستارنظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!