فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

حیاناشر کتاب : حدیث راه عشق
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 19
تعداد صفحات: 212
وزن(گرم): 304
تاریخ ثبت: چهارشنبه 18 مرداد 1391
تاریخ ویرایش: شنبه 25 مهر 1394
کد : 11077
تعداد بازدید: 1481
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

90000 ریال
81000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب دارای 12 فصل می باشد:
در فصل اول اشاره به بازشناسی مفهوم حیا شده است: تعریف حیا، ارکان حیا ،تفاوت حیا با خوف، تقوا و خجالت، انواع حیا شامل: حیای نفسانی و ایمانی، حیای ضعف و قوت، حیای عقل و حیای حمق.
فصل دوم: جایگاه حیا را بیان می کند: حیا ویژگی روح، ملازمت حیا با عقل، حیا لباس و زینت اسلام، نور حیا نشانه عالم حقیقی و ..
فصل سوم شامل آثار حیا می باشد: آثار اعتقادی، اخلاقی، دنیوی و اخروی
فصل چهارم: شامل جلوه های حیا می باشد: حیا در دیدار، گفتار،شنیدار، پندار، کردار، خوابیدن، پوشش
فصل پنجم: به بحث حیای منفی پرداخته است حیا در کسب علم، اقرار به جهل، مشورت، خطابه، مخالفت با رسوم غلط، صدقه دادن، کار خیر و ..
فصل ششم: به عوامل ظهور و بروز حیا پرداخته است. ایمان، محبت و معرفت، رضای الهی، خوف از مقام، شکر و زاری برای تحصیل حیا، تظاهر به حیا، مراقبت از چشم، توجه به عظمت بخشی حیا، تواضع و ..
در فصل هفتم به عوامل و عواقب ترک حیا پرداخته است، حاجتمندی از مردم، فقر، جهل، غربت و گمنامی، علاقه به خودنمایی و شهرت، زیاد سخن گفتن، دروغ، نفاق، مداومت بر گناه...
فصل هشتم شامل حیای خدا و اولیای الهی می باشد: حیا از صفات خداوند، حیا از صفات انبیای الهی، حیای پیامبر اکرم (ص) حیای اهل بیت (ع) حیای فرشتگان و ..
فصل نهم: به بحث حیا در حضور اولیا پرداخته است: حیا از خداوند، حیا از پیامبر اکرم (ص) چگونگی حیا از اولیا، حیا در حضور ائمه، حیا از ملائکه..
در فصل دهم اشاره به رابطه حیا در روابط و پیوندها دارد. حیا در روابط اجتماعی، حیا تقویت کننده محبت، حیا در انتخاب همسر، حیا در ارتباط با همسر.
در فصل یازدهم اشاره به حیای زن، شده است. حیای بیشتر برای زنان، حیا مانع افسار گسیختگی، حیا مانع اختلاط زن و مرد، حیا و پوشش، حد حیا گسترده تر از حد پوشش، حیا معرف اشخاص، حیای دختران در ازدواج، کم شدن حیای زن بعد از ازدواج، حیا عظمت بخش زنان.
در این فصل می خوانیم: زن 99 برابر مرد بهره بیشتری از لذت دارد. ولی خداوند حیا را بر آنان افکنده است و اگر حیا را رعایت نکنند، این لذت تبدیل به ذلت خواهد شد. پدر ومادرها نسبت به این مسائل دارند منفعل می شوند. یعنی خیلی راحت می پذیرند دخترشان هر جوری از خانه بیرون بیاید. به بهانه آن که این دختر بعدا به تکلیف می رسد و مجبور می شود همیشه در چادر و روپوش باشد. .... حالا که به تکلیف نرسیده است هر جوری می خواهد بیرون بیاید، دختر را بی حیا بار می آورند.
فصل دوازدهم اشاره به حیا در ادعیه دارد: حیای خدا، بی حیایی بندگان، حیا نکردن از حاجت، حیای بنده از خدا، درخواست حیا

گزیده کتاب
در برخورد با برخی از افراد صفتی در آنان نمایان است که چهره شان را جذاب تر و رفتارشان را دلنشین تر می کند. نوع نگاهشان متمایز از دیگران است و گویش و کلامشان دیگرگونه است. گویی هاله ای محیط پیرامون آنان را فراگرفته است که آنان را از برخوردهای ناشایست افراد کم توجه مصون می دارد. برخورد با این افراد ما را به یاد اصلی ژرفناک و عمیق در فطرتمان می اندازد با نام (حیا)

محصولات مرتبط

مولف
امیرحسین بانکی پور فرد
دکتر امیر حسین بانکی پور در سال 1349 در استان اصفهان دیده به جهان گشود و با توجه به علاقه وافری که به علوم دینی داشتند در سال 1361 وارد حوزه علمیه شدند و تا مقطع سطح 2 اقدام به تحصیل نمودند. ایشان علاوه بر مدرک حوزوی دارای مدرک کارشناسی ارشد الهیات - فلسفه اسلامی در سال 1376 از دانشگاه تربیت مدرس تهران و همچنین مدرک دکترای فلسفه غرب می باشند از ایشان آثار ارزشمندی مانند «مطلع مهر»، «سر دلبران» و «اخلاق خانواده» به چاپ رسیده است.


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!