فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نگاهی نو به سیاست و فرهنگناشر کتاب : سخن
نوع جلد: جلد سخت
قطع: رقعی
سال نشر: 1391
شمارگان: 2200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 526
وزن(گرم): 798
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 26 مرداد 1391
تاریخ ویرایش: یکشنبه 15 آذر 1394
کد : 11132
تعداد بازدید: 657
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

165000 ریال
معرفی کتاب
این دفتر مجموعه مصاحبه هایی است که دکتر داوری اردکانی در سال های اخیر با نویسندگان مطبوعات و همکاران دانشگاهی خود داشته است. مطالب و پرسش های این گفت وگوها نیز بالطبع پراکنده و گوناگون است، اما وجه وحدتی نیز میان آنها وجود دارد و آن، نسبت فلسفه و فرهنگ با سیاست است.
در همه گفت وگوهای این کتاب با نظر فلسفی به نسبت میان سیاست و فرهنگ (با این توجه که شیوه زندگی صرفا و ضرورتا بر اساس ساختن و مصرف کردن استوار نیست) پرداخته شده و با اشاره به این نکته که در جهان ما ساحت ساختن و مصرف کردن چندان غلبه کرده که فرصت و مجال فکر کردن دیگر وجود ندارد و در همه جا سراسیمگی و پریشانی در زندگی راه یافته است و مردم نمی دانند که چه می خواهند و می توانند و باید بکنند، تاکید می شود گفتن حرف هایی از این قبیل که باید با رجوع به «خردورزی» و دست زدن در دامن دموکراسی و سوسیالیسم یا هر ایدئولوژی دیگر مسائل را حل کرد و مشکل ها را از میان برداشت، بی اعتنایی به مساله و فرار از تفکر است.
کتاب «نگاهی نو به سیاست و فرهنگ» علاوه بر مقدمه شامل 25 گفت وگو است که عناوین آنها عبارتند از:
«چه کسی می تواند برای دیگران تکلیف معین کند؟»، «مقام تفکر در ایران معاصر»، «توسعه بدون فلسفه»، «از دین و فلسفه خشونت نمی آید»، «کجا هستیم و به کجا می رویم»، «مرید و مراد جایی ندارند»، «اوتوپی شهر دلمردگی است»، «فراز و فرودهای مناسبات اسلام و غرب»، «پرسش هایی در باب توانایی ها»، «درباره غرب و غربیان»، «رد علوم انسانی، اعلام انصراف از توسعه است»، «رورتی به لوازم پراگماتیسم چندان پایبند نبود»، «گفت وگویی در باب عدالت»، «فیلسوف از همه ایدئولوژی ها آزاد است»، «ذکر جمیل فارابی»، «درباره نامه فرهنگ»، «هستی از منظر هایدگر»، «فلسفه و سیاست»، «آل احمد، فردید و روشنفکران»، «شرق شناسی در پایان راه»، «پاسخ به صد پرسش درباره افلاطون»، «افسون و افسانه فوتبال»، «جایگاه فوتبال در جهان کنونی»، «فلسفه و فرهنگ»، «درباره درس معارف اسلامی» و «درباره ایدئولوژی و فلسفه».
در پایان کتاب نیز فهرست اعلام، کلمات و اصطلاحات خاص و در نهایت نام کتاب ها آمده است.


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!