بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ و تمدن (10)
  4. روایت تفکر، فرهنگ و تمدن از آغاز تاکنون - جلد چهارم: این عصر قرمز است (از مدرنیته تا جنگ جهانی دوم)
  • روایت تفکر، فرهنگ و تمدن از آغاز تاکنون - جلد چهارم: این عصر قرمز است (از مدرنیته تا جنگ جهانی دوم)

روایت تفکر، فرهنگ و تمدن از آغاز تاکنون - جلد چهارم: این عصر قرمز است (از مدرنیته تا جنگ جهانی دوم)

ناشر : دفتر نشر معارف

نویسنده : معاونت مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 206

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1138710003022
18,000 16,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب با بررسی وقایع جنگ جهانی دوم، به تشریح وضعیت داخلی ایران و روابط آن با دیگر کشورهای دنیا پرداخته و رخدادهای جهان در فاصله دو جنگ جهانی قرن نوزدهم را تبیین کرده است.
از موضوعات این کتاب می توان به مباحثی چون اقتصاد آمریکا، استعمارگران پیر، انقلاب روسیه، فلسطین، علوم طبیعی، اوضاع داخلی ایران، بعد از معاهده دوم، ایران و روسیه در فاصله دو جنگ، ظهور روشنفکری در ایران، شروع داستان مشروطه خواهی، تلاش های شاه مخلوع، نجات مشروطه و ایران بعد از مشروطه، اشاره کرد.

صد و پنجاه سال، انقلاب، استعمار، بحران، جنگ و تجزیه امپراطوری ها در جهان چیزی نبود که مردم اوایل قرن نوزده انتظارش را داشتند. مردمی که تازه خود را از دوران کلیسا رها شده می دیدند و برای یک زندگی آرام و در آسایش و رفاه آماده می شدند.
سرکشی انسان که «منیت» سراسر وجودش را فرا گرفته بود، کار را به آن جا کشاند که در این عصر میلیون ها انسان در جنگ جهانی و ده ها درگیری داخلی و جنگ منطقه ای کشته شدند. در سراسر جهان جوی خون به راه افتاد. شاید به همین دلیل این عصر قرمز است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط