بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. خاطرات، زندگینامه و سفرنامه (4-14)
  5. نقد ساختاری «خاطرات آیت الله منتظری»: پاسداشت حقیقت
  • نقد ساختاری «خاطرات آیت الله منتظری»: پاسداشت حقیقت

نقد ساختاری «خاطرات آیت الله منتظری»: پاسداشت حقیقت

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1240810003022

معرفی کتاب

کتاب پاسداشت حقیقت؛ نقد درون ساختاری خاطرات آیت الله منتظری از یک مقدمه باعنوان خاطره نگاری، معیارها و اصول و شش فصل با عناوین شکستن حرمتها؛ اولین گام، شخصیت پردازی، کُرسی انتقاد، جایگاه مهدی هاشمی، تهاجم در تهاجم، فراز و فرودهای قائم مقامی و بخش پایانی با عنوان فرصتهای اندک و یادآوری ها تشکیل شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: سیدمهدی هاشمی و مسائل مربوط به وی، مهمترین موضوعی به شمار می آید که موجب فاصله گرفتن آیت الله منتظری از حضرت امام و در نهایت قرار گرفتن روبروی ایشان شد. از طرفی با تأمل در متن این خاطرات، بخوبی می توان دریافت که هدف اصلی از نگارش آن نیز چیزی جز اثبات حقانیت آیت الله منتظری در ماجرای دفاع از سیدمهدی در همه مراحل نیست. البته هرچند مهدی هاشمی در سال 66 به مجازات اعمال و کردار خویش رسید اما دامنه ماجرای او همچنان ادامه داشت و آیت الله منتظری در واکنش به قاطعیت حضرت امام در برخورد با انحرافات سید مهدی، دست به موضع گیری ها و رفتارها و عملکردهایی لجاج گونه زد که برای حضرت امام راهی جز کنار گذاشتن ایشان باقی نماند.

بنابراین مسئله مهدی هاشمی در مجموعه مسائلی که در این نوشتار مورد بحث قرار گرفته، دارای جایگاه خاصی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط