بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. گزارش کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر
  • گزارش کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر

گزارش کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر

از ربودن تا به امروز

ناشر : مجلس شورای اسلامی

تعداد صفحات : 288

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1262610003022

این کتاب مجموعه از اسناد و گزارشها درباره ربودن امام موسی صدر در کشور لیبی و ذکر برخی دلایل و شواهر از حضور امام در آن کشور است. همانطور که در پیشگفتار این کتاب آمده کمیته پیگیری سرنوشت امام موسی صدر در مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفت همه گزارشها و اسناد مربوط به ربودن امام موسی صدر را جمع آوری کند تا به صورت سندی ملی ازسوی مجلس شورای اسلام منتشر شود.

این کتاب از فصل اول تا نهم را به گزارشی مستند از علل سفر امام به لیبی و شرح وقایعی که در آن کشور رخ داده اختصاص داده است و سپس گزارش های مفصل امنیتی مقامات لبنان و ایتالیا گزارش مفصل جنبش امل و مجلس اعلای شیعیان که پاسخ به ادعاهای کذب مقامات لیبی است و در نهایت پیگیری های انجام گرفته در لبنان و سپس بررسیها و صدور رأی دادگاه ایتالیا را مورد توجه قرار گرفته است.

فصل دهم این کتاب به اقدامات صورت گرفته در ایران، فصل یازدهم اسناد ساواک و فصل دوازدهم گزارش سازمان عفو بین الملل در این زمینه را بررسی کرده است.

فصل سیزدهم نیز چند سخنرانی از معمر قذافی در زمینه ربودن امام موسی صدر و همجنین تناقضات موجود در گفته های مقامات لیبی و شخص قذافی را منعکس کرده است و فصل چهاردهم راهکارهای ارائه شده مجلس شورای اسلامی برای پیگیری قضیه آزادی امام موسی صدر را در بر می گیرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط