فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

روش شناسی تحقیقات کیفینوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1391
شمارگان: 1500
چاپ جاری: 3
تعداد صفحات: 248
وزن(گرم): 386
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 29 فروردین 1392
تاریخ ویرایش: دوشنبه 17 خرداد 1395
کد : 12646
تعداد بازدید: 1161
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

95000 ریال
معرفی کتاب
این اثر در هفت فصل با عنوان های «پدیدارشناسی»، «مردم نگاری»، «نظریه بنیادی»، «تحقیق اقدامی»، «روش شناسی تاریخی تطبیقی»، «روش شناسی فمینیستی» و «تحلیل گفتمان» تدوین شده است.

در این کتاب، تلاش شده است تا مبانی بنیادین روش شناسی های غالب تحقیق کیفی معرفی شوند. همچنین، رابطه میان این مبانی بنیادنی، با مدل های ورود به واقعیت تجربی تحقیق نیز معرفی شده است تا اندیشمندان و محققانی که علاقه مند به استفاده از این روش ها هستند، درک مناسبی از این روش شناسی ها داشته باشند.

گزیده کتاب
در بخشی از مقدمه کتاب آمده است:
«پدیدارشناسی، برای استخراج عصاره و ذات تجربه انسانی، شیوه ای از تحقیق با مختصات توصیفی، انعکاسی و تفسیری را پیشنهاد می کند. در این توصیف، شیوه تجربه و آنچه که افراد تجربه می کنند، ارائه می شود. دو پیش فرض اساسی و پایه ای پیدارشناختی، موردنظر اندیشمندان است؛ نخست این که، جهان زیسته یا تجربه زیسته، برای پدیدارشناسی امری واضح و دارای قطعیت است. فرض دوم، دلالت بر وجود و موجودیت با معنای انسان دارد. دو رهیافت پدیدارشناسی هرمنوتیکی و پدیدارشناسی تجربی یا روان شناختی، در این روش تحقیق فعال هستند. در یک سنخ شناسی دیگر، دو رهیافت بسیار متفاوت در تحقیقات پدیدارشناسی عبارت است از: رهیافت «مستقیم» و «غیرمستقیم». تکنیک رایج در پدیدارشناسی، روش «در پرانتز گذاشتن» است. ابزارهای پدیدارشناختی شامل: استفاده از روش های درون نگری و تفهمی، برای توصیف جزیی و غنی از چگونگی فعالیت آگاهی هستند. رویکرد تحقیقاتی پدیدارشناسی، رویکردی تفسیری با تمامی مشخصات تحقیقات کیفی است. تحقیقات پدیدارشناسی نیز، در یک فرایند انجام می شود که مراحل آن خطی نبوده و حالت بازگشتی و دوری دارند که در این فصل مسیر و نحوه انجام تحقیق پدیدارشناسانه، به تفصیل ارایه می شود.»


مولف
محمدتقی ایمان
محمدتقی ایمان پور بیشتر در زمینهٔ تاریخ هخامنشیان پژوهش می کند.
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!