فراخوانی فراخوانی ...

عارفانه: زندگینامه و خاطرات شهید عارف احمدعلی نیری

16107 بازدید

مولف : گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

ناشر کتاب : نشر امینان

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی

ناشر کتاب : نشر امینان

وزن(گرم) : 215

شابک : 978-600-6400-26-6

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1392

شمارگان : 2500

چاپ جاری : 21

تعداد صفحات : 152

تاریخ ثبت : دوشنبه 16 اردیبهشت 1392

تاریخ ویرایش : دوشنبه 24 دی 1397

کد : 12758

110,000 ریال
افزودن به سبد خرید


معرفی کتاب
کتاب "عارفانه" دربردارنده زندگینامه و خاطرات عارف شهید "احمدعلی نیری" است. در این کتاب مادر، دوستان، استادان و شاگردان این شهید بزرگوار به خاطره گویی از وی پرداخته و از خصوصیات نیک شهید نیری سخن گفته اند.

شهید احمدعلی نیری یکی از شاگردان خاص مرحوم آیت الله حق شناس بود؛ وقتی مردم دیدند که آیت الله حق شناس در مراسم ترحیم این شهید بزگوار حضور یافت و ابعادی از شخصیت او را برای مردم بیان کرد، تازه فهمیدند که چه گوهری از دست رفته است!
مرحوم آیت الله حق شناس درباره شهید نیری گفت: "در این تهران بگردید. ببینید کسی مانند این احمد آقا پیدا می شود یا نه؟"
گزیده کتاب
آیت الله حق شناس، در مجلسی که بعد از شهادت احمدعلی داشتند بین دو نماز، سخنرانیشان را به این شهید بزرگوار اختصاص داده و با آهی از حسرت که در فراق احمد بود، بیان داشتند: "این شهید را دیشب در عالم رویا دیدم. از احمد پرسیدم چه خبر؟ به من فرمود: تمام مطالبی که (از برزخ و…) می گویند حق است. از شب اول قبر و سوال و… اما من را بی حساب و کتاب بردند.
رفقا! آیت الله بروجردی حساب و کتاب داشتند. اما من نمی دانم این جوان چه کرده بود؟ چه کرد که به اینجا رسید؟!"

سپس در همان شب ایشان به همراه چند نفر از دوستان به سمت منزل احمدآقا که در ضلع شمالی مسجد امین الدوله در چهار راه مولوی بود، رهسپار شدند. در منزل این شهید بزرگوار روبه برادرش اظهار داشتند: "من یک نیمه شب زودتر از ساعت نماز راهی مسجد شدم. به جز بنده و خادم مسجد، این شهید بزرگوار هم کلید مسجد را داشت. به محض اینکه در را باز کردم، دیدم شخصی در مسجد مشغول نماز است. دیدم که یک جوانی در حال سجده است. اما نه روی زمین! بلکه بین زمین وآسمان مشغول تسبیح حضرت حق است. جلوتر که رفتم دیدم احمدآقا است. بعد که نمازش تمام شد پیش من آمد و گفت تا زنده ام به کسی حرفی نزنید...."
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
نظرات

یدالله گراوند.

باسلام به روح همه شهدا،امام شهدا،الاالخصوص عارف شهید احمدعلی نیری،وعرض سلام خدمت همه دوستان وزحمتکشان کانال شهیدبزرگوارابراهیم هادی،خواستم ضمن تشکرازکانالی که درست کردیدواینکه درمورد شهید احمدعلی نیری این عارف بزرگ،بیشتر پیام بذاریدویااگه میشه کانالی بانام ایشان درست کنید،این حقیرهم کراماتی ازایشان دیدم اگه لازم بود خدمتتان بیان میکنم،التماس دعایاعلی.

19 تیر 1396

یدالله گراوند

ازطریق برادرم باشهید احمدعلی نیری آشناشدم،آنقدر وجوداین بزرگواردرمن تاثیرگذاشته که همه جا وهمه وقت احساسش میکنم،وحتی درعالم خواب وبیداری میبینمش وباهم صحبت میکنیم،وکراماتش راهم دیده ام.

19 تیر 1396

سینا

سلام.خوشا به حال احمد آقا و امثال ایشان که دنیایی به وجود این عزیزان به خود میبالد.روحشان شاد یادشان گرامی باد.
انشاا... شفاعت ما گنه کاران را فراموش نکنن.

10 دی 1396