فراخوانی فراخوانی ...

مجموعه سیرهای مطالعاتی مسیر - جلد اول

گردآورنده کتاب : سید احمد موسوی | محسن ابوالحسنی

ناشر کتاب : موسسه پژوهشی، رسانه ای و آموزشی مسیر

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 135

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

این مجموعه تلاش دارد با نگاه استادمحور به مجموعه سیرهای مطالعاتی دست پیدا کند تا علاوه بر تنوع، امکان شناخت و درک تفاوت نگرش ها در موضوع های واحد نیز مشخص و روشن گردد.

سیرهای مطالعاتی موجود در مجموعه «مسیر»، در حوزه های مختلف علمی نظیر فرهنگ (زنان٬ خانواده و سبک زندگی)، سیاست (اندیشه سیاسی، جریان شناسی، جنگ نرم، آمریکاشناسی و دیپلماسی عمومی)، تاریخ (تاریخ اسلام، غرب، معاصر و انقلاب اسلامی)، فلسفه (فلسفه٬ کلام و فلسفه غرب)، هنر و ادبیات (سینما، ادبیات ایران و جهان، ادبیات پایداری و شعر) و همچنین سیر مطالعاتی آثار بعضی از شخصیت های مطرح علمی همچون علامه عسکری (ره)، امام موسی صدر، آیت الله مجتبی تهرانی (ره) و شهیدآوینی تهیه شده است.

نوع طراحی هر سیر مطالعاتی بدین ترتیب است که پنج عنوان کتاب ابتدایی هر سیر ناظر به مباحث مقدماتی و مبنایی موضوع و به تعبیری برای سطح مقدماتی مناسب هستند. پنج عنوان کتاب دوم مربوط به سطح متوسط و کسانی است که با حیطه مطالعات مذکور آشنایی نسبی دارند و دو عنوان کتاب پایانی معرفی شده در هر سیر، در سطح پیشرفته و مخصوص مخاطبانی است که کاملا با مباحث گذشته آشنا شده اند و یا در حوزه مذکور متخصصند.

گزیده کتاب

شاید برای افرادی که اهل مطالعه هستند، یکی از مهم ترین سوالاتی که همیشه مطرح است، این است که چه بخوانیم؟ تازه در صورتی که بتوانند به این سوال پاسخ دهند و حوزه مطالعاتی خود را مشخص کرده باشند، سوال بعدی که طرح می شود این است که این منابع را با چه ترتیبی بخوانیم؟
پایگاه پژوهشی تحلیلی “راه برد” در همین راستا مجموعه ای را با عنوان “مسیر” تدوین و منتشر کرده است که دربرگیرنده مجموعه سیرهای مطالعاتی است که در حوزه های مختلف طراحی و تدوین شده است.
سیرهای مطالعاتی موجود در مجموعه مسیر، در حوزه های مختلف علمی نظیر فرهنگ (زنان٬ خانواده و سبک زندگی)، سیاست (اندیشه سیاسی، جریان شناسی، جنگ نرم، آمریکاشناسی و دیپلماسی عمومی)، تاریخ (تاریخ اسلام، غرب، معاصر و انقلاب اسلامی)، فلسفه (فلسفه٬ کلام و فلسفه غرب)، هنر و ادبیات (سینما، ادبیات ایران و جهان، ادبیات پایداری و شعر) و هم چنین سیر مطالعاتی آثار بعضی از شخصیت های مطرح علمی هم چون علامه عسکری(ره)، امام موسی صدر، آیت الله مجتبی تهرانی(ره) و شهیدآوینی تهیه شده است و در آن ها از نظرات اساتید بزرگی هم چون آیت الله جاودان، حجة الاسلام آقاتهرانی، حجة الاسلام زیبایی نژاد، حجة الاسلام محسنی، دکتر رجبی دوانی، دکتر ایزدی، دکتر عادل پیغامی، دکتر رضا سلیمان حشمت، دکتر حسن عباسی، دکتر اصغر افتخاری، محمدرضا سرشار، رضا امیرخانی، مرتضی سرهنگی و بسیاری دیگر از اساتید و نخبگان رشته های مختلف استفاده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط