فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

وضع کنونی تفکر در ایرانناشر کتاب : سروش
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1391
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 3
تعداد صفحات: 188
وزن(گرم): 302
تاریخ ثبت: دوشنبه 6 خرداد 1392
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 20 آبان 1394
کد : 12990
تعداد بازدید: 795
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

80000 ریال
معرفی کتاب
نویسنده محترم در این اثر به بررسی موضوع تفکر و پیشینه آن می پردازد و ضمن بررسی وضعیت تفکر در ایران، خواننده را با موضوع زبان که آیینه تفکر و معرفت است و موضوعات دیگر در زمینه فرهنگ، فلسفه، شعر، تحولات جدید علم و ... آشنا می کند.

مولف معتقد است که هر دوره تاریخی با یک اصول و مبادی خاص آغاز می شود و وقتی این اصول از اعتبار و اثربخشی افتاد، دوره تاریخی به پایان می رسد. از نظر دکتر داوری قومی که تاریخ آن به پایان رسیده با تفکر، اصول تازه ای را وضع می کند یا آن را از دیگران فرا می گیرد و تاریخ تازه ای را آغاز می کند.

«وضع کنونی تفکر در ایران» در هشت فصل به کلیاتی در باب آشنایی با تفکر اروپایی، شرق شناسی و بحران تفکر در ایران، وضع ما در برابر تاریخ غرب، وضع تاریخی فلسفه در ایران، وضع فلسفه در روزگار ما، وضع کنونی شعر، وضع کنونی زبان فارسی و خاتمه پرداخته است.


مولف
رضا داوری اردکانی
رضا داوری اردکانی سال 1312 در اردکان یزد به دنیا آمد و تا پایان دوره اول متوسطه در آنجا به مدرسه رفت. در سال 1330 از دانشسرای مقدماتی اصفهان دیپلم گرفت و در مهرماه همان سال به استخدام وزارت فرهنگ (وزارت آموزش و پرورش فعلی) درآمد و چندین سال در مدارس شهرهای اردکان، اراک، قم و تهران تدریس کرد. در سال 1334 برای تحصیل به دانشگاه تهران وارد شد و در رشته فلسفه به تحصیل پرداخت و در سال 1346 به اخذ درجه دکتری نائل آمد. داوری در سال 1346 استادیار دانشگاه تهران شد و در سال های 1350 به مقام دانشیاری نائل آمد و درنهایت در …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!