فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

خط انتقال معارفناشر کتاب : لیله القدر
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 3
تعداد صفحات: 158
وزن(گرم): 222
تاریخ ثبت: شنبه 13 مهر 1387
تاریخ ویرایش: دوشنبه 28 فروردین 1396
کد : 1308
تعداد بازدید: 1165
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

70000 ریال
63000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب برگردانی است از سه سخنرانی مرحوم صفایی حائری در شبهای قدر رمضان 1376 در جوار ملکوتی امام رضا – علیه السلام – در مشهد. موضوع این سخنرانی ها بحثی است پیرامون علم و علم آموزی که در واقع شرحی است بر حکمت 147 نهج البلاغه. در این سه سخنرانی ایشان مراحل انتقال معارف را در سه بخشِ حمل علم، تبلیغ علم و حفظ و نگهداری علم مورد بررسی قرار داده که محور همه آنها همان حکمت 147 نهج البلاغه است. ایشان در بخش اول به ویژگی های علم، موانع آن، شرایط حامل علم و آثار حمل علم اشاره می نمایند. در بخش دوم به روشهای انتقال معارف از طریق ها ی قول و فعل و نوع زندگی پرداخته و در بخش سوم بحثی در مورد حفظ علم از آفتها و عوامل حفظ کننده علم و مسئولیت عالم اشاره می نماید.

گزیده کتاب
به یکی از دوستان گفتم نمی خواهم خوف و حذری را که در دل تو هست بردارم ولی واقعیت امر این است که ما در این شبهای احیا اول باید از طاعاتمان استغفار کنیم . بگوییم خدایا این نمازها و روزه ها مال خودت ! ما هیچ کاری با اینها نداریم ! صاف و پوست کنده می گوییم ما با همه بدی هایمان آمده ایم و با همه خوبی های تو می خواهیم برگردیم. غیر از این هم حرف حسابی سرمان نمی شود.بحث این نیست که من غیبت کرده ام، من توبه کرده ام، ... بحث این چرت و پرت ها نیست. نماز من با او نبوده، در نمازم 500 تا زن گرفته ام، 5000 تا معاشرت داشته ام، 6 تا دعوا کرده ام، چند دفعه کلانتری رفته ام. چه نمازی؟! اگر کسی با شما اینگونه صحبت کند نمی پذیرید. به تعبیر خداوند : «لستم بآخذیه الا أن تغمضوا فیه » اگر کسی با خود شما اینگونه برخورد می کرد قبول نمی کردید، مگر با چشم پوشی و غمض عین...»


مولف
علی صفائی حائری
علی صفایی حائری معروف به عین-صاد فرزند شیخ عباس صفایی حائری و نوهٔ شیخ محمدعلی صفایی حائری در سال ۱۳۳۰ در شهر قم دیده به دنیا آمد. تحصیلاتدروس سطح حوزه را در کمتر از ۴ سال به پایان رساند. او «رسائل» را نزد سیدمهدی روحانی و شیخ جعفر سبحانی تحصیل نمود و برای فرا گرفتن «مکاسب» که از کتب فقهی پایان دوره سطح است از آقایان بناروانی و فاضل قفقازی بهره جست و در نهایت با خواندن کتاب «کفایةالاصول» نزد آقایان فاضل، ستوده و میرزا حسین نوری دوره سطح را به اتمام رساند. در خارج فقه و اصول از آقایان شیخ مرتضی …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!