فراخوانی فراخوانی ...

نصرت خدا (تجلی بیداری اسلامی)

گردآورنده کتاب : موسسه فرهنگی - هنری راه فخرالائمه

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی ولاء منتظر (عج)

تعداد صفحات : 103

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 9810003022
35,000 33,300 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

روز ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۸۹ بود که رهبرمعظمانقلاب به مناسبت ایام حج، در پیامی به ملت های مسلمان، «فردا»ی متفاوتی را برای جهان اسلام نوید دادند:

گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید می دهد… امروز برخلاف سی سال پیش، رژیم صهیونیستی دیگر یک هیولای شکست ناپذیری نیست؛ برخلاف دو دهه پیش، امریکا و غرب تصمیم گیران بی چون و چرا در خاورمیانه نیستند… و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق یابی روزافزون است.

هرچند، این دیدگاه امیدوارانه -و تیزبینانه- در تمام طول ۲۲ سال زعامت ایشان بر جهان اسلام به خوبی دیده می شد،[۱] اما این بار تفاوت در این بود که پس از این جملات، ایشان رسماً آغاز «جهاد» را از سوی ملت های مسلمان و آزاده جهان و بویژه خواص و نخبگان را نوید میدادند:

این اوضاع امیدبخش و حامل بشارت، باید ما ملت های مسلمان را از سویی مطمئن تر از همیشه، به سوی آیندۀ مطلوب به پیش براند و از سوی دیگر با درس ها و عبرت های خود، هشیارتر از همیشه نگهدارد.

این «خطاب عمومی»، بی گمان علمای دینی و رهبران سیاسی و روشنفکران و جوانان را بیش از دیگران، متعهد می سازد و از آنان «مجاهدت و پیشگامی» مطالبه می کند.

در عین حال، رهبر معظم انقلاب با اشاره به آیۀ ۱۱۰ سورۀ آل عمران، این مطالبه را خطابی از سوی خدای متعال به «امت اسلامی» و وجه امتیاز و برتری این امت نسبت به امم دیگر مطرح کردند، قرآن کریم، رسا و زنده، ما را مخاطب می سازد:

«کنتُمْ خَیرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّه».

البته با تفسیر متفاوت و بدیعی که از «امر به معروف و امر به منکر» در این بیان، ارائه فرمودند:

امت اسلامی در این خطاب عزتمند، پدیدآمده برای بشریت است. هدف از پیدایش این امت، نجات بشر و خیر بشر است.وظیفۀ بزرگِ آن هم، فرمان دادن به نیکی و بازداشتن از بدی و ایمان راسخ به خداست. هیچ «معروفی» برتر از نجات ملت ها از چنگال قدرت اهریمنی استکبار و هیچ «منکری» زشت تر از وابستگی و خدمت به مستکبران نیست.

نکتۀ مهم و لازم به توجه، اینجاست که بیش از یک ماه از این مطالبه و هدایت صریحِ «ولی امر مسلمین جهان» نگذشته بود -یعنی ۲۴ آبان ماه تا ۲۶ آذر ماه ۱۳۸۹- که قیامهای اسلامی و مردمی، یکی پس از دیگری در کشورهای مختلف منطقه آغاز گردید.
این کتاب به بررسی این رخداد عظیم و نحوه شکل گیری ان و سخنان بزرگان در این باره می پردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط