فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

زندگانی تحلیلی پیشوایان ما ائمه دوازده گانه (ع)نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1390
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 27
تعداد صفحات: 234
وزن(گرم): 368
تاریخ ثبت: یکشنبه 19 خرداد 1392
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 12 آذر 1393
کد : 13168
تعداد بازدید: 751
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

90000 ریال
گزیده کتاب
تاریخ دانان،زندگینامه امامان(ع)را از دو نظرگاه بررسی کرده‏اند:

نظرگاه نخست: پیشوایان یا امامان اهل بیت(ع)را در فهرست رهبران سیاسی به شمارآورده ‏اند.یعنی در شمار رهبرانی که سیاست را برای خویشتن حرفه و شغلی‏ دانسته تا مطالب و مطامع شخصی و حزبی و قومی خود را صورت تحقق بخشند.

این تاریخ دانان رسالتی را که زندگانی پیشوایان(ع)بر آن استوار بوده است‏ نادیده می‏ گیرند.از این روی،این دسته از مورخان عادت کرده ‏اند که ‏فعالیت‏های اجتماعی و سیاسی و فکری پیشوایان را که با توانائی،مسئولیت‏ سنگین آن را خود انجام داده‏ اند و مطالعه حالات متفاوت هر یک از حیث توانائی‏ و علو همت و ضعف و قوت یا صفات دیگر که شخصیت هر پیشوائی منوط به آن‏ است،با دیگر رهبران سیاسی ملتها در یک تراز قرار داده و در یک سطح‏ مطالعه کنند.

نظرگاه دوم: برخی از مطالعه زندگانی پیشوایان(ع)به عنصر تجربه تکیه می‏ کنند.اگر چه‏ این نظرگاه در مطالعه و بررسی‏«تاریخ خط امامت‏»برای مطالعه زندگانی‏ هر یک از پیشوایان به صورت مستقل،ضروری است و غالبا برنامه هر یک ازحیث صحت و کوتاهی ممتاز است.اما زندگانی پیشوایان به این ترتیب‏ طوری نمودار می‏ گردد که گوئی روش هر یک با آن دیگری متباین و متناقض ‏بوده است.

امام حسن(ع)با معاویه صلح کرد و امام حسین(ع)در برابر حکومت اموی‏ دست به قیام زد و امام سجاد(ع)به دعا بسنده فرمود و به کاری دیگر دست ‏نزد و در آن میان،زندگی امام باقر(ع) در حدیث و فقه مقصور گردید..لذا این کتاب برای اینکه وظایف پیشوایان(ع)را در حیات اسلامی نشان دهد وببیند تا کدام عامل مشترک،کوشش آنان را در کار اجتماعی وحدت بخشیده ‏است،چند قضیه را که با یکدیگر بستگی کامل دارد و در مسیر اجتماعی‏ اسلام به خط پیشوایان متصل می‏گردد بررسی می کند و آن ها عبارت است از:

-وظیفه پیشوایان در تاریخ اسلامی

-خط اسلامی که در عمل اجتماعی ضرورت داشته است.

-رابطه خط اسلامی مزبور با نهضت اصلاحی که نزد پیشوایان موجب‏دگرگونی اجتماعی گردید.
این کتاب به بررسی تحلیلی زندگانی پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم (ع) پرداخته و روش آن ها را تحلیل کرده است.


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!