بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • تیر چراغ برق

تیر چراغ برق

ناشر : کتاب نیستان

نویسنده : سید مهدی شجاعی | بهزاد بهزادپور | مجید مجیدی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 65

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1345210003022
4,800 4,560 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«تیر چراغ برق» حاصل تجربه سه نویسنده و فیلم نامه نویس شناخته شده کشور؛ مجید مجیدی، بهزاد بهزادپور و سید مهدی شجاعی است که پیش از این هر کدام از آنها به صورت مستقل موفق به تالیف آثار قابل اعتنایی در حوزه فیلم نامه شده اند که بسیاری از آنها نیز ساخته و در سینماها و رسانه ملی پخش شده است.

داستان «تیرچراغ برق» از یک اتفاق شوع می شود، فردی با نام مالکی در صبح یکی از روزهای زندگی اش از تیر چراغ برق محل زندگی اش بالا رفته و اعلام می کند برای خودکشی قصد داد خود را از بالای آن به پایین پرتاب کند. ادامه داستان در نگاه نخست و به مطابق آنچه می توان از پیش حدس زد تلاش عابران و افراد مرتبط با مالکی برای پایین آوردن وی از بالای تیر چراغ برق و منصرف کردن وی از خودکشی است اما داستان در ادامه با یک پایان شگفت انگیز همراه می شود.

مرد از خودکشی منصرف می شود اما با یک اتفاق اجازه نمی دهد که مدیر شرکتش که باعث اصلی این خودکشی بوده با اخراج او اعمال خلاف خود را ادامه دهد که چگونگی اجرای این تصمیم در داستان مشخص می شود.

«تیرچراغ برق» با وجود اختصار در متنش که چیزی بیش از 65 صفحه را در بر نمی گیرد به دلیل بهره مندی از زبان کنایی و طنزی لطیف در متن، اثری در خور اعتنا به شمار می رود. از سوی دیگر ارائه نوعی تیپ شناسی از شخصیت های مختلف حاضر در اجتماع پیرامونی ما که سه نویسنده این اثر آنها را در قالب شخصیت هایی با مشاغل مختلف ترسیم کرده اند نیز در نوع خود یکی از نقاط قابل توجه و هوشمندانه در ایجاد ساختار متن این کتاب به شمار می رود.

جدای از این انتخاب عبارات و اصطلاحات گفتاری و رفتاری صحیح برای هر یک از شخصیت های حاضر در این فیلم نامه کوچک نیز باعث شده نویسندگان به صورتی قابل توجه در همذات پندارانه، ساختار ذهنی شان برای ارتباط با این اثر را اصلاح کنند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط