بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نگاه از بیرون - دفتر دوم: فتنه 88 از نگاه تحلیل گران آمریکایی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1369210003022
2,000 1,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در دنیای امروز، هیچ بحرانی، به ویژه مسایل سیاسی در محدوده مرزهای جغرافیایی باقی نمی ماند و هر قدرتی در این موقعیت به دنبال منفعت خود است.

همچنان که این کتاب تاکید دارد، فتنه سال 88 تنها بر مبنای یک دروغ بزرگ به عنوان تقلب شکل گرفت، تقلبی که برای اثبات آن، هیچگاه فتنهگران قانونشکن مدعی قانونگرایی و مردمسالاری، از مجاری قانونی ادعاهای خود را پیگیری نکردند و حتی دلایل مستدلی ارایه نکردند. در آن موقعیت شاهد ائتلاف نامبارک رسانههای غربی و حکومتی کشورهای عربی بودیم که علیه مردم سالاری دینی ایران قیام کرده بودند. حجم بالای نگاشته ها درباره انتخابات ایران بدون شک بیان گر جایگاه مهم و راهبردی ایران در روابط بین الملل و مناسبات منطقه است.

بخشی از معرفی کتاب عنوان می کند که بازخوانی، نقد و تحلیل فتنه 88 از نگاه بیرونی بسیار خواندنی است و ابعاد ناشناخته بینالمللی این فتنه فراگیر را آشکار می کند. با توجه به اهمیت ثبت تاریخ مبارزات و حوادث انقلاب اسلامی برای آیندگان و تحلیل درست از آن ها، گزیده نظرات تحلیل گران و روزنامهنگاران آمریکایی درباره حوادث بعد از انتخابات سال 88 ایران اسلامی، در رسانه های آمریکایی گردآوری و به همت علی فتحعلی آشتیانی ترجمه است.

در این مجموعه، سه مقاله به قلم روزنامهنگاران و تحلیل گران آمریکایی که در نقد و تحلیل فتنه 88 نوشته شده و به سووالات و شبهات درباره انتخابات سال 88 در ایران پاسخ داده اند، ترجمه و منتشر شده است. یک مقاله هم از منظر شکاف طبقاتی جامعه، به حوادث پس از انتخابات توجه دارد.

«حقهای به نام تقلب» اثر «جیمز پتراس» استاد ممتاز جامعهشناسی دانشگاه بینگهمتون نیویورک، «تقلب در انتخابات ایران: ادعایی بدون سند و مدرک» نوشته «گلن کسل» و «یان کوهن» اعضای تحریریه واشنگتن پست، «تفرقه در میان ملت» به قلم علیرضا دوستدار، دانشجوی دوره دکترای مردمشناسی و مطالعات خاورمیانه دانشگاه هاروارد، «آیا احمدینژاد، نتایج انتخابات سال 2009 ایران را به نفع خود دستکاری کرد؟» اثر «اریک آلن بریل» از مقالات کتاب «نگاه از بیرون؛ فتنه 88 در نگاه تحلیلگران آمریکا» هستند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما