فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

من دیگر ما: مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز (دوره پنج جلدی) + بازی، بازوی تربیت (ضمیمه جلد چهارم)ناشر کتاب : آیین فطرت
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1395
شمارگان: 3000
تعداد صفحات: 1273
وزن(گرم): 1550
تاریخ ثبت: دوشنبه 7 مرداد 1392
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 19 بهمن 1395
کد : 13775
تعداد بازدید: 50402
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

390000 ریال
351000 ریال
معرفی کتاب
«منِ دیگرِ ما» تلاش می کند با تکیه بر مبانی دینی، مهارت های تربیت فرزند در دنیای امروز را با قلمی ساده و روان به پدران و مادران آموزش دهد.

جلد اول این مجموعه، به مشکلات پیش روی تربیت در دنیای امروز، مبانی تربیت دینی و تأثیر رفتار والدین در تربیت فرزند سخن می گوید؛ رفتارهایی که از نگاه برخی، اثر چندانی در تربیت ندارد.
با مطالعۀ این کتاب پی خواهید برد تصویرهایی که فرزند از رفتار پدر و مادر می گیرد، یکی از اصلی ترین عوامل تأثیرگذار در تربیت فرزند است.

محبت، یکی از پایه های بی همتای تربیتِ دینی است.
«منِ دیگرِ ما» در جلد دوم، موضوع محبت و تأثیر آن در تربیت فرزند را بررسی می کند.
این کتاب دربارۀ دلایل محبت نکردن والدین به فرزندان سخن گفته و آن را به بوتۀ نقد کشیده است. در بخش دیگری از این کتاب به دلایل اثر نکردن محبت در فرزندان و پس از آن نیز به شیوه های مختلف ابراز محبت پرداخته است.

آزادی از نیازهای اصلی کودکانِ زیر هفت سال است.
جلد سوم «منِ دیگرِ ما» به بحث آزادی و نقش آن در تربیت کودکان می پردازد. در این کتاب، دلایل آزاد نگذاشتن کودک از سوی والدین، یک به یک بررسی و مورد نقد قرار گرفته است.
آثار آزادی و عواقب محدودیت هم از دیگر مباحث این کتاب است.
از آن جایی که «منِ دیگرِ ما» بنا دارد به صورت کاربردی به بحث تربیت بپردازد، هنر آزاد گذاشتن کودک را در بخشی از کتاب با مثال هایی که برای والدین ملموس است، آموزش می دهد.

سبک زندگی مدرن بیش از آنکه با نیازهای کودک تطابق داشته باشد، با نیازهای او دشمنی دارد.
از همین رو پیش از آنکه بازی هایی که با نیاز کودکان تناسب دارد، از یاد برود باید از آن ها سخن گفت و یادشان را زنده نگه داشت.
جلد چهارم از کتاب «منِ دیگرِ ما» از سه بخش تشکیل شده:
بخش اول به رابطۀ بازی با محبت ورزی می پردازد که می توان گفت عهده دار رابطۀ میان گزاره های رفتاری و موضوع این کتاب است.
کم نیستند پدران و مادرانی که امروزه بازی بچه ها را جدی نمی گیرند. چرایی این بی اعتنایی موضوع بخش دوم است.
در بخش سوم هم به ویژگی های بازی مفید پرداخته شده است.

ضمیمه جلد چهارم، کتاب بازی بازوی تربیت است که در آن 140 بازی برای کودکان در سنین مختلف به تفکیک سن آموزش داده شده است تا والدین با بازی های مختلف آشنایی کافی را داشته باشند.
کتاب بازی بازوی تربیت در دو بخش «مرحله شکل گیری توانمندی ها» و «دوره ی کامل شدن توانمندی ها» حاوی 140 بازی از دوران نوزادی تا دوران نوجوانی است؛ بازی هایی که در فرهنگ بومی کشورمان رواج داشته؛ اما آرام آرام به دست فراموشی سپرده می شوند.
این کتاب از این نظر جذابیت دارد که با اینکه در آن حرفی از بازی های رایانه ای که امروزه اکثریت کودکان را مشغول کرده به میان نیاورده، اما توانسته بازی هایی جذاب و تحرک آوری معرفی کند. این بازی های قدیمی و سنتی که به گفته ی نویسنده، هم فکر بچه ها را به کار می اندازند، هم جسمشان را به تکاپو، هیچ آسیبی ندارند؛ نه کودکان را تخیلی بار می آورند و نه جمع گریزشان می کنند.

نویسنده در قسمتی دیگر از کتاب از والدین گلایه می کند و می گوید:
«برخی از والدین به اشتباه گمان می کنند بازی بدون اسباب بازی برای کودکان جذابیتی ندارد؛ در واقع به دلیل اینکه بازی برای خودمان جذاب نیست، فکر می کنیم که کودک هم از این بازی لذت نمی برد؛ اما حواسمان باشد که ما وارد دوره ی بزرگسالی شده ایم. بسیاری از کارهایی که ما را خسته می کند برای کودک بسیار جذاب است.»

موضوعات مطرح شده در جلد پنجم این مجموعه عبارتند از: یادداشت پزشکان بر این کتاب - جایگاه نگاه در تربیت - پیامدهای جسمی تلویزیونی شدن - پیامدهای تربیتی تلویزیونی شدن - دلایل تلویزیونی شدن خانواده ها - برای پیشگیری و درمان تلویزیونی شدن چه کنیم؟

پنج جلد بودن این مجموعه یکی از نقاط قوت آن است، چراکه مطالعه ی یک کتاب سبک و کم حجم بسیار ساده تر از در دست داشتن یک کتاب سنگین و حجیم است؛ تعداد صفحات هر جلد نیز بستگی به اهمیت موضوع آن جلد دارد که به طور میانگین هر جلد 200 صفحه دارد که به علت مهم بودن موضوع جلد پنجم (نقش تلویزیون در تربیت فرزند) این جلد در 400 صفحه چاپ شده است. شما می توانید هر جلد از این مجموعه را تنها با اختصاص روزانه 2 ساعت در طول یک هفته مطالعه کنید. و البته که تربیت فرزندمان بیش تر از این ارزش وقت گذاشتن دارد.

همچنین این کتاب از کسالت آور بودن اکثر کتب تربیتی و تئوریک بودن آن ها به دور است، زیرا در هر بخش پس از بیان موضوع و توضیح آن، داستان واره ای جهت ملموس کردن آن موضوع قرار دارد که موجب جذابیت کتاب شده است.

این کتاب توسط دکتر غلامرضا باهر (متخصص اطفال، از شاگردان دکتر قریب)، دکتر سید جلال حسینی (بورد تخصصی مغز و اعصاب)، دکتر شیرین معلمی (فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان)، دکتر محمد سرو دلیر (فوق تخصص الکتروفیزیولوژی و پیس میکر) با درج یادداشت هایی مورد توصیه قرار گرفته است.

گزیده کتاب
«وقتی که نام کتاب “من دیگر ما” را انتخاب می کردم، همه در این اندیشه بودم که به مخاطبم بگویم فرزند را تافته ی جدابافته ای از خویش ندانید. تا وقتی که فرزند در نگاه شما موجودی جدا از شما تعریف می شود، انگیزه ی کافی برای تربیت او نخواهید داشت؛ اما وقتی که فرزند خود را خودتان دانستید (دقت کنید: خودتان؛ نه از خودتان) وقت گذاشتن برای او را وقت گذاشتن برای خویش می دانید. رشد او رشد خودتان و پس رفت او را عقب ماندن خودتان حساب می کنید.»

"باید کودک شد. راه همین است. من هنوز باور نکرده ام کوچک بودن کودکان را.
کودکان به اندازه آسمان پهناورند.
این ماییم که کوچک شده ایم. باید کودک شد...
راه بزرگ شدن ما از جاده کودک شدنمان می گذرد.
کودک که شدیم، می فهمیم بازی های کودکانه چقدر بامعناتر از بازی های ما بزرگتر هاست.
چه اندازه صداقت دارند این بچه ها که کارهای خودشان را بازی می نامند؟
و چه بهره ای از صداقت داریم ما، که بازی هایمان را جدی ترین کارهای روزگار می دانیم؟!
..."


مولف
محسن عباسی ولدی
ایشان متولد 1355 در تهران می باشد. تحصیلات کلاسیک: دیپلم ریاضی از دبیرستان شهدای کرج تحصیلات حوزوی: سطح ۳؛ کارشناسی ارشد فقه و اصول تألیفات: داستانی و ادبیاتی ۱. بگو یا امام رضا؛ انتشارات ائمه(ع)؛ ۱۳۸۱. ۲. شقایق؛ انتشارات بوستان کتاب(دفتر تبلیغات حوزة علمیة قم)؛ ۱۳۸۲. ۳. گلی گم کرده ام؛ انتشارات بوستان کتاب؛ ۱۳۸۲. ۴. نقطه سر خط؛ انتشارات بوستان کتاب؛ ۱۳۸۳. ۵. ردپایی آشنا؛ نشر شاهد؛ ۱۳۸۵. ۶. دیروز، امروز، فردا؛ انتشارات بوستان کتاب؛ ۱۳۸۵. ۷. بهانه بودن(دل نوشته هایی به رنگ انتظار)؛ انتشارات جامعه …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
«برنامۀ دولت» را واقعیت می دانیم اما «رزاقیت خداوند» را نه : عباسی ولدی پژوهشگر خانواده و جمعیت می گوید: در میان کشورهای منطقۀ چشم انداز که ۲۶ کشور هستند، ایران از نظر نرخ باروی بیست و پنجم است و اسرائیل در میان همین کشورها رتبۀ هفتم را دارد.

نظرات
علی:
1393/5/21
سلام
خیلی ممنون از زحماتتون. کتاب خوبی ست
مادر امیرعباس:
1393/10/19
سلام اقای عباسی .من صحبتهای شمارو راجع به تربیت و ازدواج از تلویزیون شنیدم .خیلی مشتاقم که فرزندم رو طبق فرمایشان دین و مذهب بار بیاورم اما بدلیل مشکلات مالی قادر به خرید کتاب هایی که شما تالیف فرمودین رو ندارم .کاش برای قشر ضعیف جامععه حداقل با تخفیف ارایه میکردید.ممنون
مامان غزل:
1394/5/3
سلام
خداقوت
حرف دلم منم حرف مادر امیرعباسه
یه پیشنهاد درایخصوص هم دارم
اگه لینک دانلودبگذاریدبرای ما ارزانترهستش
یاحداقل فهرست وخلاصه ای ازجلدهای مختلف بگذراریدکه فهرست وچکیده رو بحونیم وهرکدوم بیشترمناسب ما بودتهیه کنیم
باتشکر
پاتوق کتاب فردا: سلام. در مورد گذاشتن متن کتاب برای دانلود ما اجازه ای از آقای عباسی و ناشر این کتاب نداریم و نمیتوانیم این کار را انجام دهیم ولی در مورد قرار دادن فهرست تلاش خود را میکنیم.
شهاب الدین رحمتی زاده:
1394/5/8
ضمیمه جلد چهارم، را در سایت پیدا نکردم که سفارش بدهم راهنمایی می فرمایدد.
پاتوق کتاب فردا: نام کتاب ضمیمه جلد چهارم «بازی، بازوی تربیت» است. با جستجو پیدا می شود.
شهادت:
1394/6/18
ان شاءالله موفق باشید
ابوالفضل:
1394/10/5
ضمن تشکر فراوان، نسخه اندروید کتابهای ایشان گذاشته شود به طوری که از لحاظ مالی ایشان را پشتیبانی کنند.
فرشید:
1394/11/28
سلام با تشکر از کتاب واقعا مفید و روانتان ، با توجه به موبایل به دست شدن جوامع امروزی و معضل کمبود وقت فایل pdf مجموعه کتابهای خود را در سایت قرار دهید تا با دانلود آن ضمن نشر بیشتر همیشه همراه باشد تا در اوقات فراغت بتوان مطالعه نمود . خیلی متشکرم
بهروزی:
1394/12/29
سلام،میتونید چند نفری با هم کتاب رو تهیه کنید که هزینه ی کمتری پرداخت کنید و چند نفر دیگه هم به خوندن کتاب تشویق بشن.واقعا ارزشش رو داره.من کل کتاب رو تهیه کردم و برای کسایی که فرزند دار میشن هم این کتاب رو هدیه میدم.حداقل ضمیمه ی جلد چهارم که به نام بازی بازوی تربیت هست.به تنهایی بهترین هدیه است برای کسایی که با بچه ها سر و کار دارن.
محمد شمس الهدی:
1395/7/18
سلام.این کتاب وقعا عالیه...خیییییییییلی خوبه...
به زبان ساده روش درست تربیت دینی را به پدر و مادر ها یاد می دهد...
لیلاlei:
1395/9/27
در جواب کسایی که میگن قیمت کتاب بالا هست باید بگم در مقایسه با هزینه های دیگه بچه داری این کتاب واقعا گرون نیست و خیلی هم نسبت به قیمتش با ارزش و کاربردیه... قیمت پوشک ماهیانه بچه یا ویزیت دکتر اگه خدای نکرده برای بچه مون مشکلی پیش بیاد قطعا از قیمت این کتاب بیشتره
بنده هم وضعیت مالیم طوری هست که از خیلی ضروریات هم باید چشم پوشی کنم ولی این کتاب رو به عنوان یکی از واجبات تربیت تهیه کردم و واقعا برام مفید بود
عرفان:
1395/11/25
فقط میتونم بگم همتا نداره،آقای عباسی دمت گررررررررررررررررررررررررم.


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!