فراخوانی فراخوانی ...

بیداری اسلامی در تونس و راشد الغنوشی

300 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 202

شابک : 978-964-09-1443-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 240

تاریخ ثبت : شنبه 17 اسفند 1392

تاریخ ویرایش : دوشنبه 17 فروردین 1394

کد : 15969

75,000 ریال 67,500 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
این کتاب از هفت بخش تشکیل شده است و در انتهای کتاب نیز فهرستی از اشخاص و اماکن به همراه آلبوم تصاویر قرار دارد. در بخش اول کتاب دو گفت وگو با راشد الغنوشی قرار دارد. مصاحبه اول به سال 1368 مربوط می شود و مصاحبه دوم در سال 1389 با وی انجام شده است. هر دو این مصاحبه ها پیش از این در مطبوعات منتشر شده اند.

بیانیه تاسیس «حرکه الاتجاه الاسلامی» عنوان دومین فصل کتاب است که به مقدمات و شکل گیری این جنبش در تونس اشاره دارد. «رهبری حرکت اسلامی در دادگاه رژیم تونس» عنوان بخش سوم کتاب است و به اتهامات وارد شده به الغنوشی در دوران بورقیبه و دفاعیات وی در آن دادگاه می پردازد. در بخش چهارم کتاب به دفاعیات الغنوشی در دادگاه و غیرقانونی خواندن رژیم بوقیبه اشاره می شود. بخش پنجم کتاب هم دیدگاه های الغنوشی درباره جنبش «حرکه التهضه» مورد بررسی قرار می گیرد. در بخش ششم کتاب هم دیدگاه های الغنوشی درباره راه حل دموکراتیک برای جنبش اسلامی به طور مبسوط مورد بحث قرار گرفته است.

اما بخش هفتم مربوط به پیوست ها می شود و مصاحبه الغنوشی با مجله «مثلث» و نامه هادی خسروشاهی به روزنامه کیهان در آن قرار دارد. نامه خسروشاهی به کیهان در پی انتشار مطلبی در این روزنامه درباره دیدگاه های الغنوشی به دفتر این روزنامه ارسال شد اما مسوولان این روزنامه از انتشار آن سرباز زدند. این نامه که جوابیه به کیهان محسوب می شود برای اولین بار در این کتاب منتشر شده است و به زبانی نرم به انتقاد کیهان از دیدگاه های الغنوشی پاسخ داده است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر