فراخوانی فراخوانی ...

حرکت های اسلامی معاصر: استراتژی نظام و مسئله شیعه و سنی

306 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 281

شابک : 978-964-09-1435-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 216

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 17 اسفند 1392

تاریخ ویرایش اطلاعات : شنبه 17 اسفند 1392

کد : 15973

70,000 ریال 63,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
این کتاب از شش بخش تشکیل شده است: فصل اول نگاهی به تاریخ روابط حرکت ‏های اسلامی معاصر با ایران و انقلاب اسلامی دارد. در این فصل، پیشینه روابط ایران و حرکت ‏های اسلامی معاصر و اخوان ‏المسلمین مورد بحث و بررسی قرار می ‏گیرد. تقریب بین مذاهب اسلامی، روابط اخوان با رهبری اسلامی ایران، روابط پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سردی روابط میان اخوان و انقلاب اسلامی ایران، جنگ دوم خلیج فارس و تأثیر آن بر روابط ایران و اخوان و موقعیت اخوان ‏المسلمین مصر می ‏آید.

در فصل دوم استراتژی جدید جمهوری اسلامی ایران درباره حرکت‏ های اسلامی می ‏آید. این فصل تحلیلی است که استاد خسروشاهی در شعبان 1416ق برای دفتر مطالعات سیاسی و بین ‏المللی وزارت امور خارجه نوشته است.

در فصل سوم، چند پیشنهاد کلی برای همکاری و تعاون بیشتر با حرکت ‏های اسلامی معاصر می‏ آید. در فصل چهارم، گفتگوی صریح استاد خسروشاهی با رهبر اخوان ‏المسلمین مصر، شیخ عمر التلمسانی می ‏آید که درباره موضوعات مختلف مرتبط به دیدگاه اخوان ‏المسلمین به انقلاب اسلامی است که مطالعه آن بسیار جالب و قابل تأمل است. این گفتگو در سال 1405ق/1985م در لوگانوی سوئیس انجام شده است.

فصل پنجم، به بهانه درگذشت شیخ عمر عبدالفتاح التلمسانی، مسائل ایران، انقلاب اسلامی، اوضاع مصر و ... را ازدیدگاه این مرشد عام اخوان ‏المسلمین بررسی می ‏کند.

پایان بخش کتاب هم، «اخوان ‏المسلمین و شیعه» است که ترجمه مقاله مهندس یوسف ندا (مسئول بخش بین‏ الملل اخوان ‏المسلمین مصر) است که برای نخستین بار در سایت «اسلام آنلاین» منتشر شده و در راستای ایجاد وحدت مسلمین، تقریب بین مذاهب اسلامی، دفاع از حق و حقیقت و روشن شدن موضع ‏گیری رسمی اخوان ‏المسلمین نسبت به شیعه و تشیع است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر