فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

حرکت های اسلامی معاصر: استراتژی نظام و مسئله شیعه و سنیناشر کتاب : بوستان کتاب قم
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 216
وزن(گرم): 281
تاریخ ثبت: شنبه 17 اسفند 1392
تاریخ ویرایش: شنبه 17 اسفند 1392
کد : 15973
تعداد بازدید: 234
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

70000 ریال
63000 ریال
گزیده کتاب
این کتاب از شش بخش تشکیل شده است: فصل اول نگاهی به تاریخ روابط حرکت ‏های اسلامی معاصر با ایران و انقلاب اسلامی دارد. در این فصل، پیشینه روابط ایران و حرکت ‏های اسلامی معاصر و اخوان ‏المسلمین مورد بحث و بررسی قرار می ‏گیرد. تقریب بین مذاهب اسلامی، روابط اخوان با رهبری اسلامی ایران، روابط پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سردی روابط میان اخوان و انقلاب اسلامی ایران، جنگ دوم خلیج فارس و تأثیر آن بر روابط ایران و اخوان و موقعیت اخوان ‏المسلمین مصر می ‏آید.

در فصل دوم استراتژی جدید جمهوری اسلامی ایران درباره حرکت‏ های اسلامی می ‏آید. این فصل تحلیلی است که استاد خسروشاهی در شعبان 1416ق برای دفتر مطالعات سیاسی و بین ‏المللی وزارت امور خارجه نوشته است.

در فصل سوم، چند پیشنهاد کلی برای همکاری و تعاون بیشتر با حرکت ‏های اسلامی معاصر می‏ آید. در فصل چهارم، گفتگوی صریح استاد خسروشاهی با رهبر اخوان ‏المسلمین مصر، شیخ عمر التلمسانی می ‏آید که درباره موضوعات مختلف مرتبط به دیدگاه اخوان ‏المسلمین به انقلاب اسلامی است که مطالعه آن بسیار جالب و قابل تأمل است. این گفتگو در سال 1405ق/1985م در لوگانوی سوئیس انجام شده است.

فصل پنجم، به بهانه درگذشت شیخ عمر عبدالفتاح التلمسانی، مسائل ایران، انقلاب اسلامی، اوضاع مصر و ... را ازدیدگاه این مرشد عام اخوان ‏المسلمین بررسی می ‏کند.

پایان بخش کتاب هم، «اخوان ‏المسلمین و شیعه» است که ترجمه مقاله مهندس یوسف ندا (مسئول بخش بین‏ الملل اخوان ‏المسلمین مصر) است که برای نخستین بار در سایت «اسلام آنلاین» منتشر شده و در راستای ایجاد وحدت مسلمین، تقریب بین مذاهب اسلامی، دفاع از حق و حقیقت و روشن شدن موضع ‏گیری رسمی اخوان ‏المسلمین نسبت به شیعه و تشیع است.


مولف
سید هادی خسروشاهی
استاد سیدهادی خسروشاهی، در تبریز، در خاندانی آراسته به علم و فقاهت، به دنیا آمد. مراحل بالای دروس حوزوی را در حضور اساتیدی چون آیت‏اللَّه بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و بزرگانی دیگر تلمذ نمود. تألیفات استاد به زبان فارسی و عربی بالغ بر 80 جلد می‏باشد. علاوه بر تألیفات و ترجمه‏ها، 120 عنوان کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان منتشر شده است. استاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخست به مدت دو سال به‏ عنوان نماینده امام در وزارت ارشاد اسلامی و سپس به مدت 5 سال به …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!