فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

شریعتی، دین و جامعه: نقد و ارزیابی دیدگاه های دین شناختی دکتر علی شریعتینوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 264
وزن(گرم): 312
تاریخ ثبت: یکشنبه 25 اسفند 1392
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 3 دی 1393
کد : 16138
تعداد بازدید: 365
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

85000 ریال
76500 ریال
گزیده کتاب
پژوهش گر کتاب معتقد است این کتاب دارای دوازده مقاله است که در آن به زندگی نامه و اندیشه شریعتی، روش شناسی او، انسان شناسی، دین، تشیع، امامت اجتماعی یا ماوراء الطبیعه، روشنفکری یا پیامبری، اسلام شناسی، بازگشت به خویشتن، مبحث زن و ... پرداخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در این اثر تلاش شده تا بدون در نظر گرفتن انتقاداتی که علیه شریعتی می شود، اندیشه های او بازگو شود، افزود: بنابراین برای ارایه مقالات تلاش کردم تا شریعتی را براساس متن آثارش مورد توجه و معرفی قرار دهم. پس از سی سال از فوت شریعتی او در بین انقلابیون زنده است بنابراین دراین اثر تلاش شده تا مباحث روشن و شفاف و پرسش ها کامل پاسخ گفته شود تا اشکالات مختلف درباره روش شناسی او رفع شود.

وی با تأیید این حرف که ما با دو شریعتی مواجه هستیم، گفت: نخست شخصیت شریعتی به عنوان شخصی که سی سال پیش فوت کرده که این دیدگاه به اندیشه های مقام معظم رهبری و شهید بهشتی درباره شخصیت او نزدیک است و دوم شریعتی متن که دیدگاه غالب آیت الله مصباح و شهید مطهری بوده است.

عضو هیأت علمی گروه فسلفه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر تفاوت شرایط جامعه آن دوران شریعتی با امروز گفت: نسخه وی در آن دوران اشکالاتی داشت اما امروز باید بتوانیم شریعتی را بدون حب و بعض بشناسیم چرا که نیاز به این کار داریم که آراء او را بازخوانی کنیم و امروز شریعتی سرایی و شریعتی زدایی باید از بین برود.

وی با بیان اینکه برخی انتقاداتی که به شریعتی می شود در این اثر نیز مد نظر قرار گرفته است، گفت: به طور مثال اینکه وی با فلسفه و کلام اسلامی به دلیل اشرافی که بر علوم غرب و تلفیق علوم با یکدیگر داشته، ارتباط خوبی ندارد یا تاثیر وی از مکاتب غربی برای فهم اسلام از اندیشه هایی بوده که به اعتقاد ما نادرست مطرح شده و همینطور دیدگاه هایش در برخی موارد با آیات قرآن و روایات نیز منافات دارد.

وی معتقد است شریعتی زبان دین را نمادین به حساب می آورد و درباره دنیا و آخرت مباحث مطرح شده در قرآن را نمادین می داند به این معنا که تصاویر واقعی نیستند.

این کتاب از دوازده فصل تشکیل شده است:
فصل اول: زیست نامه فکری و جریان های تأثیرگذار؛ فصل دوم: روش شناسی معرفت دینی؛ فصل سوم: انسان شناسی؛ فصل چهارم: اسلام شناسی؛ فصل پنجم: دین ایدئولوژیک؛ فصل ششم: تشیع سرخ علوی یا تشیع سیاه صفوی؛ فصل هفتم: امامت اجتماعی یا ماوراءالطبیعی؛ فصل هشتم: روشن فکری یا پیامبری؛ فصل نهم: غرب شناسی؛ فصل دهم: بازگشت به خویشتن؛ فصل یازدهم: روحانیت؛ فصل دوازدهم: زن در نگاه شریعتی.


تحقیق و تنظیم کتاب
عبدالحسین خسروپناه
استاد خسروپناه در سال 1345 در شهرستان دزفول دیده به جهان گشود وی در کنار دروس متوسطه (رشته تجربی) از سال 1362 تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد و در سال 1368 در مقطع سطح سوم فارغ التحصیل شد.دروس حوزوی، را در مقطع سطح سوم از محضر اساتید مجرب در حوزه علمیه دزفول از جمله آیات مکرم آقای قاضی دزفولی، تدین نژاد، مدرسیان، سبط شیخ انصاری بهره برد. در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را درحوزه علمیه قم آغاز کرد و از محضر اساتیدی چون حضرات آیات عظام وحید خراسانی، فاضل لنکرانی در حوزة علمیه قم حدود 12 سال بهره برد. وی در کنار …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!