فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

انسان از دیدگاه قرآن کریم: بررسی تحلیلی ساختار آفرینش و مهم ترین ویژگی های انسان در آموزه های قرآن کریمنوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1392
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 260
وزن(گرم): 414
تاریخ ثبت: دوشنبه 12 خرداد 1393
کد : 16632
تعداد بازدید: 239
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

130000 ریال
گزیده کتاب
بی تردید برخورداری از شناخت مناسب درباره ساختار آفرینش و ویژگی های انسان از دیدگاه قرآن کریم، به عنوان مهم ترین منبع برای شناخت معارف ناب اسلامی، لازمه تولید علوم انسانی اسلامی است. خدای مهربان بی نیاز، انسان را برای رسیدن به سعادت آفریده است که این هدف والا در گرو تقرب او به خدا حاصل می شود و تقرب به خدا یعنی مظهر خدا شدن و اخلاق الهی داشتن. برای رسیدن به این هدف، انسان را با درون مایه هایی از بینش ها و گرایش ها ساختار بخشیده است که از این ساختار ویژه با عنوان فطرت یاد می شود. از دیدگاه قرآن، آنچه انسان را از سایر موجودات متمایز می سازد، بهره مندی از عقل است. منظور از عقل، نه علم است، نه نیروی محاسبه گر سود و زیان، نه زیرکی های شیطنت آمیز؛ بلکه عقل، عمیق ترین قوه ادراکی و تحریکی بعد ملکوتی وجود انسان استکه حجت الهی، حق و باطل را می شناسد و انسان را به سوی آن رهنمون می شود. بهره مندی از عقل در سایه برخورداری از آزادی معنا می یابد و معنای آزادی، قرار داشتن انسان در فضایی بین جبر و تفویض است؛ خداوند انسان را رها، یا به کاری وادار نکرده است؛ بلکه به او راه سعادت و شقاوت را نمایانده و توانایی انتخاب پیمودن آن دو را داده است.
این کتاب در شش فصل به بررسی تحلیلی ساختار آفرینش و مهم ترین ویژگی های انسان در آموزه های قرآن کریم می پردازد.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!