بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. اسلام ایرانیان و عمر بن خطاب
  • اسلام ایرانیان و عمر بن خطاب

اسلام ایرانیان و عمر بن خطاب

بر اساس منابع و مصادر اهل سنت

ناشر : انتشارات حضرت عباس علیه السلام

نویسنده : محمدعباس عطائی اصفهانی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 182

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1664710003022
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در صدد پاسخ به شبهه بعضی از علمای اهل تسنن است که معتقدند اسلام ایرانیان مرهون فتوحات عمر بن خطاب است و لذا ایرانیان باید به او احترام فراوانی بگذارند که نویسنده محترم به این شبهه پاسخ درخور و مناسبی می دهند.
این کتاب در فصل اول اثبات می کند که رسول خدا (ص) حدود سیزده سال قبل از به حکومت رسیدن عمر بن خطاب، ایرانیان را اصحاب معرفی کرد و فرمود آنان احیاء کننده دین اسلام بر اساس قرآن و عترت خواهند بود.
این اثر در فصل دوم بیان می کند که رسول خدا (ص) از بعض اصحاب ناراحت بودند و پیشاپیش از مرتد شدن برخی از آن ها خبر داده بودند. همچنین بیان می کند که منظور پیامبر از تمام تعریفات در حق ایرانیان، آن ایرانی ای است پیرو قرآن و عترت و مجری اوامر و نواهی خدا و رسولش باشد نه هر که شناسنامه ایرانی داشته باشد.
در فصل سوم این کتاب معلوم می شود که فتوحات ایران و اسلام ایرانیان وعده الهی بوده که در زمان عمر بن خطاب به وقوع پیوسته و چنانچه عمر هم نبود این وعده الهی به دست دیگری محقق می شد. همچنین بیان می کند که ما پیروان اهل بیت افراد را با حق می سنجیم نه حق را با افراد و میزان سنجش ما قرآن و عترت است و از آن جا که فتوحات عمر بر اساس قرآن و عترت نبوده ما او را شایسته تقدیر و تشکر نمی دانیم.همچنین بیان می شود اگر ملاک حقانیت افراد کشورگشایی باشد پس باید داریوش و کوروش و پادشاهان بزرگ ایران بر عمر مقدم باشند و ایراتیان پیرو آن ها باشند.
در فصل چهارم و پایانی این اثر هم نکاتی مهم در مورد فتح ایران توسط عمر بن خطاب و حواشی آن بیان می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط