فراخوانی فراخوانی ...

واجب فراموش شده: راهبردهای مقام معظم رهبری در زمینه امر به معروف و نهی از منکر

3518 بازدید

مولف : سید علی خامنه ای

گردآورنده کتاب : حسین خادمی | حمیدرضا محمودخانی

ناشر کتاب : خیزش نو

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : سید علی خامنه ای

گردآورنده کتاب : حسین خادمی | حمیدرضا محمودخانی

ناشر کتاب : خیزش نو

وزن(گرم) : 136

شابک : 978-600-92782-3-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1393

شمارگان : 2500

چاپ جاری : 47

تعداد صفحات : 87

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 7 تیر 1393

تاریخ ویرایش اطلاعات : پنج‌شنبه 6 دی 1397

کد : 16886

75,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در فصل اول این مجموعه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب پیرامون ضرورت این فریضه آورده شده است، در فصل دوم به وجوب امر به معروف، فصل سوم تاثیرات امر به معروف و نهی از منکر، فصل چهارم مصادیق معروف و منکر با محور رهنمودهای رهبر معظم انقلاب تدوین شده است.
همچنین فصل پنجم شامل شیوه ی صحیح و موثر امر به معروف و نهی از منکر و فصل ششم شامل وظیفه ی مردم در مورد این فریضه است.
در فصل هفتم وظیفه ی مسئولین درباره امر به معروف و نهی از منکر، در فصل هشتم هشدارها و در فصل پایانی احکام و استفتائات پیرامون این فریضه بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب آورده شده است.
در بخشی از این مجموعه می خوانیم: «موضوع امر به‏ معروف‏ که موضوع جدیدی نیست. این، تکلیف همیشگی مسلمانان است. جامعه اسلامی، با انجام این تکلیف زنده می‏ماند.»
در فصل دوم این کتاب آمده است: «امر به‏ معروف‏، یک مرحله‏ ی گفتن و یک مرحله‏ ی عمل دارد. مرحله‏ ی عمل، یعنی اقدام با دست و با زور. این مرحله، امروز به عهده‏ ی حکومت است و باید با اجازه‏ ی حکومت انجام بگیرد و لا غیر. اما گفتن با زبان، بر همه واجب است و همه باید آن را بدون ملاحظه انجام بدهند.»
گزیده کتاب
بزرگترین حربه در مقابل گناهکار، گفتن و تکرار کردن است. اینکه یک نفر بگوید اما ده نفر ساکت بنشینند و تماشا کنند، نمی ‏شود. اگر یکی دچار ضعف نفس بشود، یکی خجالت بکشد و یکی بترسد، اینکه نهی از منکر نخواهد شد.
چرا کسانی از گفتن ابا می ‏کنند؟ یک عده بر اثر ضعف نفس از گفتن ابا می ‏کنند، یک عده هم خیال می‏کنند که گفتن فایده‏ ای ندارد؛ باید با دست جلو بروند! نه، زبان از دست خیلی مهم‏تر است.
چرا این واجب امر به‏ معروف‏، امر به کارهای خوب در جامعه ‏ی اسلامی هنوز اقامه نشده است؟ نگویید به من چه؛ او هم نمی ‏تواند بگوید به تو چه؛ اگر هم گفت، شما اعتنا نکنید.
اما همه نمی ‏کنند. همه تجربه نمی ‏کنند، می ‏گویند آقا چرا اثر نمی ‏کند؛ تجربه کنید. منکری را که دیدید، با زبان تذکّر دهید.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر