فراخوانی فراخوانی ...

حجاب و نقش آن در سلامت روان

3266 بازدید

مولف : عباس رجبی

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : عباس رجبی

ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

وزن(گرم) : 270

شابک : 964-411-126-5

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1388

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 5

تعداد صفحات : 208

تاریخ ثبت : شنبه 13 مهر 1387

تاریخ ویرایش : جمعه 15 تیر 1397

کد : 178

55,000 ریال
افزودن به سبد خرید
گزیده کتاب
با پیروزی انقلاب اسلامی، گامی بزرگ در جهت تحقق تمدن اسلامی برداشته شد. در حیطه اجتماعی، یکی از بارزترین ویژگی های جامعه اسلامی پوشش زنان مسلمان است. نشانه گرفته شدن این آموزه دینی از سوی دشمنان بیدار و تلاش برای تضعیف آن ، نشان دهنده نقش کلیدی این آموزه دینی در حفظ سلامت جامعه است. در این میان لازم است که در مقابل موج حملات تبلیغاتی دشمنان، چنین آموزه های دینی، از نظر علمی مورد واکاوی قرار گرفته و آثار فردی و اجتماعی آن مورد بررسی قرار گیرد. با توجه با اینکه موضوع حجاب از ابعاد مختلفی مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته و کتابها و مقالات فراوانی در این زمینه تدوین شده است، ولی به بُعد روانشناختی حجاب و تاثیر آن بر خود زن، کمتر توجه شده است ، نویسنده در این کتاب کوشیده است از این زاویه به مساله نگاه کرده و از منظر روانشناختی و با روشهای رایج در این علم، حجاب را مورد بررسی قرار دهد.
نویسنده ابتدا تاریخچه ای از حجاب را از زمان ایران باستان تا زمان معاصر بیان کرده ، سپس فصلی را به تحلیل غریزه خودنمایی (تبرج) در زن اختصاص داده است. در فصل سوم کتاب، رابطه حجاب و سلامت روانی زن را بررسی نموده و در فصل بعد، رابطه سلامت روان و اضطراب را که شایعترین مشکل روانی است بررسی می کند. در نهایت در فصل آخر کتاب، نتایج تحقیقات میدانی را ارائه می نماید.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر