فراخوانی فراخوانی ...

بینش تمدنی: منظومه اعتقادات اجتماعی

3880 بازدید

سخنران : سید محمدمهدی میرباقری

مقرّر کتاب : حسین مهدی زاده

ناشر کتاب : کتاب فردا

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

سخنران : سید محمدمهدی میرباقری

مقرّر کتاب : حسین مهدی زاده

ناشر کتاب : کتاب فردا

وزن(گرم) : 237

شابک : 978-600-6375-26-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1393

شمارگان : 1100

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 249

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 13 شهریور 1393

تاریخ ویرایش : جمعه 12 مرداد 1397

کد : 18261

100,000 ریال 90,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب «بینش تمدنی» که ذیل نام آن، عباراتی مانند منظومه اعتقادات اجتماعی و تقریری از کلام اجتماعی حجت الاسلام و المسلمین سید محمدمهدی میرباقری آمده است، به مباحث کلامی مانند الوهیت، ربوبیت، رسالت و امامت با نگاهی متفاوت می پردازد.

پدیدآورنده اثر تلاش کرده است تا بخشی از آموزه های کلامی استاد میرباقری را در رابطه با نسبت کلام و زندگی اجتماعی انسان و به تبع آن، تاریخ و تمدن به رشته تحریر درآورد. استاد میرباقری به نحوی بدیع به مسئله الوهیت و ربوبیت خداوند متعال پرداخته و تصویری متفاوت از ارسال پیامبران به عنوان واسطه های فیض الهی ارائه میکنند. در این تحلیل، تاریخ ظرف و بستر درگیری و تقابل انبیا و اولیا الهی در جبهه حق با اولیای طاغوت در جبهه باطل عنوان شده و این درگیری تاریخی، در شکل گیری جوامع و سیر تطورات تمدنی آنها نقش اساسی دارد. مولف در ادامه این مسیر را تا بررسی وضعیت اجتماعی جهان اسلام در دنیای معاصر دنبال نموده است و نقشه ای از تقابل تاریخی حق و باطل در دنیای کنونی ترسیم کرده است.
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر