فراخوانی فراخوانی ...

فلسفه تاریخ شیعی با تطبیق آراء علامه سید محمدحسین طباطبایی (ره) و سید منیرالدین حسینی (ره)

615 بازدید

مولف : یحیی عبدالهی

نویسنده مقدمه کتاب : احمد رهدار

ناشر کتاب : کتاب فردا

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : یحیی عبدالهی

نویسنده مقدمه کتاب : احمد رهدار

ناشر کتاب : کتاب فردا

وزن(گرم) : 259

شابک : 978-600-6375-27-4

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1393

شمارگان : 1100

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 288

تاریخ ثبت : سه‌شنبه 1 مهر 1393

تاریخ ویرایش : جمعه 22 دی 1396

کد : 18724

115,000 ریال 103,500 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
آموزه ها و مفاهیم شیعی، تحلیل نوینی از سیر حرکت تاریخ، عوامل محرک آن و منازل و مواقف تاریخ در اختیار می دهد که انسان را با حقیقت حرکت عالم تحت ربوبیت و الوهیت خداوند متعال آشنا می سازد. چنین تحلیلی از تاریخ، هرچند شایسته است که نام «حکمت تاریخ» یا «کلام تاریخ» به خود گیرد، اما به دلیل کثرت استعمال و تبدیل واژه «فلسفه تاریخ» ببه یک اصطلاح، آنرا «فلسفه تاریخ شیعی» می نامیم.
این کتاب شامل یک مقدمه تفصیلی و چهار فصل است:
فصل اول به برخی از موادی فلسفه همچون «مفهوم شناسی فلسفه تاریخ» پرداخته است. هم چنین دیدگاه ها و نظزیات اندیشمندان شیعی حول فلسفه تاریخ نیز در این فصل به اجمال ذکر گردیده است.
فصل دوم به تقریر نظریه مرحوم علامه سیدمحمدحسین طباطبایی (ره) در فلسفه تاریخ اختصاص دارد که با گردآوری و جمع بندی مبانی آرای ایشان در خصوص تحلیل تاریخ به دست آمده است.
فصل سوم به بررسی نظریه مرحوم سیدمنیر الدین حسینی (ره) می پردازد و نظریه ایشان از خلال مباحث ایشان و تقریرات شاگردانش گردآوری شده است.
فصل چهارم به تطبیق دو نظریه مرحوم علامه سیدمحمدحسین طباطبایی (ره) و مرحوم سیدمنیر الدین حسینی (ره) اختصاص یافته و اندیشه های این دو متفکر از زوایای مختلف مقایسه گردیده است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر