فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

فلسفه تاریخ شیعی با تطبیق آراء علامه سید محمدحسین طباطبایی (ره) و سید منیرالدین حسینی (ره)نویسنده مقدمه کتاب: احمد رهدار
ناشر کتاب : کتاب فردا
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1393
شمارگان: 1100
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 288
وزن(گرم): 259
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 1 مهر 1393
تاریخ ویرایش: جمعه 22 دی 1396
کد : 18724
تعداد بازدید: 551
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

115000 ریال
103500 ریال
معرفی کتاب
آموزه ها و مفاهیم شیعی، تحلیل نوینی از سیر حرکت تاریخ، عوامل محرک آن و منازل و مواقف تاریخ در اختیار می دهد که انسان را با حقیقت حرکت عالم تحت ربوبیت و الوهیت خداوند متعال آشنا می سازد. چنین تحلیلی از تاریخ، هرچند شایسته است که نام «حکمت تاریخ» یا «کلام تاریخ» به خود گیرد، اما به دلیل کثرت استعمال و تبدیل واژه «فلسفه تاریخ» ببه یک اصطلاح، آنرا «فلسفه تاریخ شیعی» می نامیم.
این کتاب شامل یک مقدمه تفصیلی و چهار فصل است:
فصل اول به برخی از موادی فلسفه همچون «مفهوم شناسی فلسفه تاریخ» پرداخته است. هم چنین دیدگاه ها و نظزیات اندیشمندان شیعی حول فلسفه تاریخ نیز در این فصل به اجمال ذکر گردیده است.
فصل دوم به تقریر نظریه مرحوم علامه سیدمحمدحسین طباطبایی (ره) در فلسفه تاریخ اختصاص دارد که با گردآوری و جمع بندی مبانی آرای ایشان در خصوص تحلیل تاریخ به دست آمده است.
فصل سوم به بررسی نظریه مرحوم سیدمنیر الدین حسینی (ره) می پردازد و نظریه ایشان از خلال مباحث ایشان و تقریرات شاگردانش گردآوری شده است.
فصل چهارم به تطبیق دو نظریه مرحوم علامه سیدمحمدحسین طباطبایی (ره) و مرحوم سیدمنیر الدین حسینی (ره) اختصاص یافته و اندیشه های این دو متفکر از زوایای مختلف مقایسه گردیده است.

محصولات مرتبط
یوسف پیامبر
یوسف پیامبر
سال نشر: 1394
65000 ریال

مهم ترین وقایع زمان پیامبر اسلام (ص)
مهم ترین وقایع زمان پیامبر اسلام (ص)
سال نشر: 1394
85000 ریال

جاهلیت
جاهلیت
سال نشر: 1394
65000 ریال

عبودیت حقیقی
عبودیت حقیقی
سال نشر: 1394
85000 ریال

اخلاق و معنویت در زندگی
اخلاق و معنویت در زندگی
سال نشر: 1394
135000 ریال

خودشناسی
خودشناسی
سال نشر: 1394
105000 ریالنویسنده مقدمه کتاب
احمد رهدار
مشخصات تحصیلی: 1) تحصیلات حوزوی: خارج فقه و اصول در محضر آیات عظام و اساتید جوادی آملی، مؤمن قمی، آملی لاریجانی، سید محمدمهدی میرباقری، عباس کعبی و سعید واعظی. 2) تحصیلات دانشگاهی: کارشناسی (1381) و کارشناسی ارشد (1385) در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (قم) و دکترا (ورودی 1385 و اینک در مرحله تز) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی (تهران). مسؤولیت های علمی ـ اجرایی: 1) مؤسس «مجتمع فرهنگی عاشقان بقیع» شهرستان زابل (1373). 2) عضو مؤسس مؤسسه «مطالعات و تحقیقات غرب شناسی» زاهدان (1384). 3) دبیر گروه «تاریخ و …


ناشر کتاب
کتاب فردا
نشر کتاب فردا فعالیت خود را در سال ۱۳۸۹ آغاز کرده و تاکنون بیش از سی عنوان کتاب توسط این انتشارات به چاپ رسیده است که تمامی آن ها به چاپ­ های دوم و سوم رسیده و برخی از آثار موفق شده ­اند چاپ ششم را در طول سه سال تجربه کنند. تحول در علوم انسانی، فقه حکومتی، تحول حوزه­ های علمیه، الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی، انقلاب اسلامی، سنت غربی و نسبت ما با سنت و تجدد از جمله موضوعاتی است که نشر کتاب فردا مورد توجه خود قرار داده است. کسب عنوان ناشر برگزیده پانزدهمین دوره کتاب سال حوزه در سال ۱۳۹۲ و ناشر تقدیرشده …نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!