بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام رفتاری، احکام و اصول فقه اسلام (3-2)
  5. کرامت انسانی و مجازات های بدنی از منظر اسلام و حقوق بشر غربی
  • کرامت انسانی و مجازات های بدنی از منظر اسلام و حقوق بشر غربی

کرامت انسانی و مجازات های بدنی از منظر اسلام و حقوق بشر غربی

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : عیدمحمد احمدی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 280

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1908810003022
4,200 3,780 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب پژوهشی درباره نحوه تبیین و تحلیل علمی «جزای بدنی در اسلام» و پاسخ برخی از شبهات حقوق بشر درباره آن است. در این نوشتار ابتدا به تبیین مفهوم و پیشینه حقوق بشر و بنیان های آن در آموزه های اسلامی و غربی پرداخته شده و سپس نویسنده به شرح مبانی نظری و ماهیت کرامت انسانی در اسلام و اسناد حقوق بشری می پردازد. وی با توجه به آیات قرآنی و روایات به بیان معیار کرامت انسان با توجه به ویژگی های انسانی او پرداخته و از این منظر به اهداف مجازت و بررسی چالش های حقوق بشری مجازات های بدنی در آموزه های حقوقی و قضایی اسلام پرداخته است. از نظر وی مجازات های در نظر گرفته شده در اسلام با هدف تطهیر و تکفیر گناه و اصلاح و سعادت فرد و جامعه اجرا شده و با اهداف مجازات از نظر مکتب حقوقی غرب تفاوت ماهوی دارد. وی همچنین به شبهات مخالفان مجازات اعدام و ادعای منافات داشتن آن با کرامت انسانی و حقوق بشر اشاره کرده و به نقد و ارزیابی این شبهات پرداخته و دیدگاه های اندیشمندان مسلمان را در این باره منعکس کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط