بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

غرب شناسی: مبانی معرفت شناختی و روش شناختی مدرنیته

ناشر انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده رضا حبیبی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 223

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2014010003022
31,000 27,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب پژوهشی درباره مبانی روش شناختی و معرفت شناختی «مدرنیسم» است. در این نوشتار ابتدا تحلیلی از نظام معرفت شناختی عقل گرایان و نقد و ارزیابی آن به عنوان یکی از مبانی معرفتی مدرنیسم پرداخته شده و دیدگاه های دکارت، اسپینوزا و لایب نیتس نقد شده است. آنگاه دیدگاه مبتنی بر تجربه گرایی و مبانی معرفت شناختی آنان مورد نقد نویسنده قرار گرفته و دیدگاه های جان لاک، کندیاک، بارکلی و هیوم به ارزیابی گذارده شده است. در ادامه یکی دیگر از مبانی معرفت شناسی مدرنیسم به نام نظام شهودگرایی و دیدگاه های قایلان به آن مانند کانت و روسو مورد نقد قرار گرفته و نظام معرفت شناختی پوزیتیویسم و دیدگاه های مدافعان نظریه ابطال پذیری نیز نقد گردیده است. در بخش دیگری از کتاب، نویسنده به تبیین ساختار انقلاب های علمی و فرایند گذر از پیش علم به علم عادی و تکامل آن پرداخته و دیدگاه های کوهن را نقد کرده است. تحلیل و نقد مبانی روش شناختی مدرنیسم و ادعاهای نوآوری توسط متفکران مدرنیته و نقد دیدگاه های مکتب اگزیستانسیالیسم از دیگر مندرجات این نوشتار است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.

برای ثبت گزیده ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما