فراخوانی فراخوانی ...

مقتل الحسین: نخستین مقتل مکتوب امام حسین علیه السلام

669 بازدید

مولف : ابومخنف لوط بن یحیی ازدی

مترجم : حجت الله جودکی

نویسنده مقدمه کتاب : سید محمدمهدی جعفری

شارح کتاب : حجت الله جودکی

ناشر کتاب : خیمه

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : ابومخنف لوط بن یحیی ازدی

مترجم : حجت الله جودکی

نویسنده مقدمه کتاب : سید محمدمهدی جعفری

شارح کتاب : حجت الله جودکی

ناشر کتاب : خیمه

زبان کتاب : فارسی - عربی

وزن(گرم) : 635

شابک : 978-600-6254-35-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1393

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 2

تعداد صفحات : 438

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 5 آذر 1393

تاریخ ویرایش اطلاعات : جمعه 23 شهریور 1397

کد : 20285

200,000 ریال 180,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
ابومِخْنَف لوط بن یحیی أزدی غامدی (متوفی 157 ق.) یکی از مشهورترین و قدیمی ترین گزارشگران واقعه ی عاشورا است. وی از شیعیان امامی کوفه و تاریخدان و سیره نویس بوده است.

کتاب «مقتل الحسین» او از جمله ی مشهورترین منابع تاریخ عاشورا به حساب می آید. در گذر زمان، اصل این کتاب از بین رفته است. (گرچه کتاب هایی غیرمستند و آمیخته با تحریفات تاریخی فراوان با نام مقتل ابومخنف منتشر شده اند و در بازار موجود است.) تنها آنچه از آن مقتل ارزشمند قابل دسترسی است، روایت هایی است که به طور مستقیم ابوجعفر محمد بن جریر طبری (متوفی 310 ق.) در کتاب تاریخ خود نقل کرده است و مجموعاً 113 روایت کوتاه و بلند را شامل می شود.

در کتاب حاضر، دکتر حجت الله جودکی ـ پژوهشگر تاریخ و محقق در کتاب شناسی مقاتل ـ به روشی نقادانه و علمی به استخراج روایات مذکور از تاریخ طبری همت گماشته و آن ها را به ترتیب حوادث تاریخی مدون کرده است.

همچنین برای نخستین بار متن عربی مقتل همراه با ترجمه ذکر شده است. در این کتاب همچنین پیشگفتاری با موضوع تاریخچه ی مقتل نگاری و معرفی مقتل ابومخنف آمده است.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر