فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

واتیکان، دنیای اسلام و غربناشر کتاب : کلبه شروق
نوع جلد: جلد سخت
قطع: رقعی
سال نشر: 1380
شمارگان: 5000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 336
وزن(گرم): 542
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 13 آذر 1393
تاریخ ویرایش: یکشنبه 16 آذر 1393
کد : 20583
تعداد بازدید: 138
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

50000 ریال
معرفی کتاب
کتاب «واتیکان، دنیای اسلام و غرب» به قلم حجت الاسلام خسروشاهی، نخستین سفیر ایران در واتیکان پس از انقلاب، در ده فصل به ساختار تشکیلاتی واتیکان و روابط آن با دنیا پرداخته است.
در فصل نخست این کتاب با عنوان آشنایی اجمالی با روش سیاسی واتیکان، با اشاره به تشکیلات واتیکان، آمده است: «سه ضلع تشکیل دهنده مثلث دستگاه پاپی، یعنی پاپ، دولت واتیکان و مجموعه فرهنگی، هنری کلیسای کاتولیک، همچنان پابرجا و مورد توجه انبوه مردم معتقد به کاتولیسم است.
برخی از اختیارات واتیکان عبارتند از اعطای صلاحیت انحصاری به کلیسا در امر ازدواج، ممنوع شدن کشیش ها و خدمت گزاران کلیسا از اشتغال به امور دولتی، حق ضرب سکه و چاپ تمبر، و اجرای روش محرمانه برای حل و فصل مسائل حاد بین دو دولت واتیکان و ایتالیا.»
مؤلف در این کتاب با معرفی دستگاه پاپی به عنوان میانجی گر در اختلاف های بین دولت ها، می افزاید: این دستگاه تقریبا در همه دنیا نمایندگی سیاسی دارد و در سازمان ملل متحد، یونسکو و سازمان های دیگر، ناظر دائمی است.
روابط واتیکان با فاشیسم، دنیای اسلام، صهیونیسم، اسرائیل و امپریالیسم امریکا در فصول بعدی کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.
در فصل دیگر این کتاب، اهداف واتیکان در دنیای اسلام مورد بررسی قرار گرفته و در آن به ویژگی های اسلام از منظر روحانیت کاتولیسم پرداخته است که برخی از این ویژگی ها چنین بیان شده است: اسلام تنها دینی است که در اندیشه اصلاح جهانی است و هدف خود را در محیطی بسته و یا کشوری خاص محدود نمی داند، اسلام مقاومت سرسختانه ای از نقطه نظر عقیدتی سیاسی در قبال تبشیر مسیحیت از خود نشان می دهد و مسأله جنگ های صلیبی که به دستور مستقیم پاپ آغاز شد و در اثر آن مسلمانان با فجیع ترین وضعی قتل عام شدند هنوز از خاطره آنان محو نشده است.
در بخشی از این کتاب، دیدگاه های شخصی مؤلف درباره واتیکان و مسایل مختلف دیگر، به عنوان نخستین سفیر ایران در واتیکان پس از انقلاب مطرح شده است. وی معتقد است که فعالیت تبلیغاتی کلیسای کاتولیک در کشورهای اسلامی یک طرح استعماری پنهان است. پاپ ژان پل دوم را یک شخصیت جالب می داند که با پذیرش ریگان، پرز، شمیر به پیام مسیح (ع) خیانت کرد. جنگ لبنان را نیز، مبارزه عادلانه مستضعفین برای رسیدن به حق و عدالت برمی شمرد.
نظر وی درمورد سیاست واتیکان این است که بهتر است واتیکان از نفوذش برای وادار کردن مارونی های حاکم به ترک سیاست زور و پذیرش حکومت اکثریت استفاده کند.
فصل برجسته این کتاب به نبرد واتیکان با اسلام اختصاص دارد. نویسنده در این فصل نگاهی به رویکرد جدید مسیحیت و واتیکان نسبت به اسلام و مسلمانان دارد و می گوید: شورای کلیساهای مسیحی جهان و انجمن روحانیون مسیحی طی قطعنامه ای، نظر خود را نسبت به مسلمانان، نه اسلام، تغییر داده و در ظاهر هوادار همزیستی مسالمت آمیز با مسلمانان گشته اند! این قطعنامه که ضمانت اجرایی آن معلوم نیست، تنها برای فریفتن مسلمانان ساده دل صادر شده و در واقع ماسکی عوام فریبانه برای توجیه کارهای آزادانه تبشیر مسیحی گری در کشورهای اسلامی است.
این کتاب همچنان اسناد و عکس های جالبی را در خود جای داده است.

محصولات مرتبط
دنیای اسلام و تهاجم فرهنگی غرب
دنیای اسلام و تهاجم فرهنگی غرب
سال نشر: 1388
19500 ریال

زن در اسلام و غرب
زن در اسلام و غرب
سال نشر: 1391

مقایسه اسلام و تمدن غرب
مقایسه اسلام و تمدن غرب
سال نشر: 1386

اسلام سنتی در دنیای متجدد
اسلام سنتی در دنیای متجدد
سال نشر: 1386


مولف
سید هادی خسروشاهی
استاد سیدهادی خسروشاهی، در تبریز، در خاندانی آراسته به علم و فقاهت، به دنیا آمد. مراحل بالای دروس حوزوی را در حضور اساتیدی چون آیت‏اللَّه بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و بزرگانی دیگر تلمذ نمود. تألیفات استاد به زبان فارسی و عربی بالغ بر 80 جلد می‏باشد. علاوه بر تألیفات و ترجمه‏ها، 120 عنوان کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان منتشر شده است. استاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخست به مدت دو سال به‏ عنوان نماینده امام در وزارت ارشاد اسلامی و سپس به مدت 5 سال به …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!