فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اجمالی از تاریخ الجزایر سرزمین قهرمانان اسلامیناشر کتاب : کلبه شروق
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1379
شمارگان: 5000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 225
وزن(گرم): 260
تاریخ ثبت: پنج‌شنبه 13 آذر 1393
تاریخ ویرایش: یکشنبه 16 آذر 1393
کد : 20584
تعداد بازدید: 222
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

10000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب، شامل اطلاعات کلی درباره تاریخ الجزایر است که در مبارزة 130 ساله خود بر ضد تجاوز و اشغال نظامی امپریالیسم فرانسه، یک میلیون شهید تقدیم راه استقلال و آزادی کرده‏اند.
استاد خسروشاهی، مولف این کتاب، با 8 بار سفر به الجزایر و بازدید از استانهای مختلف آن، شناخت عینی و آگاهی میدانی از اوضاع داخلی کشور و احزاب و جمعیت‏های ملی و اسلامی آن دارد و با توجه به همین شناخت، نقش اساسی علمای اسلامی، مساجد و مراکز مذهبی را در مبارزه با بر ضد استعمار و تربیت نسل‏های مسلمان و مجاهد، با استناد به منابع موثق، تبیین می‏کند.
این کتاب از شش بخش تشکیل شده است که «جهاد ضداستعماری در الجزایر»، «احتراق در منطقه اسلام و ما چه می‏خواهیم؟»، «نقش اسلام و مساجد در پیروزی نهضت الجزایر»، «امیر عبدالقادر و حکومت شیعه در الجزایر»، «حرکت اسلامی الجزائر: از آغاز دعوت و ارشاد تا مبارزه و جهاد» از جمله بخش‏های این کتاب تحلیلی درباره حرکت‏های اسلامی و تاریخ معاصر الجزایر است که با اسناد و عکس‏هایی از رهبران و بیانیه‏هایی حرکت‏های اسلامی این کشور به پایان می‏رسد.
البته بخشی از این کتاب، در چهل سال قبل و به هنگام نبرد خونین الجزایر بر ضد امپریالیسم غربی نوشته شده که خود نشان دهنده موضع مردم مسلمان ایران در قبال جهاد مردم الجزایر است ولی بخش عمده آن، شامل حقایق جاری و موجود، پس از پیروزی قاطع «جبهه نجات اسلامی» در انتخابات سراسری کشور و سپس کودتای مافیای ارتش و سرکوب وحشیانه اسلامگرایان و بعد پیدایش گروه خوارج‏گونه نهروانی به نام «جبهه اسلامی مسلح!» و آغاز قتل عام دهها هزار از مردم بی‏گناه این سرزمین است. کتاب با استناد به اسناد و مدارک «درون گروهی»، چگونگی حوادث و جنایات مافیای ارتش با همکاری گروه مسلح به اصطلاح اسلامی! را نشان می‏دهد.
بخش اول این کتاب، «جهاد ضد استعماری در الجزائر» برای نخستین بار طی دو مقاله در دو شماره مجله ماهانه علمی و دینی «مکتب اسلام» نشریه حوزه علمیه قم در دی ماه 1340 و اردیبهشت 1341 منتشر شد. و بعدها به همراه فصل دوم در کتابی با عنوان «الجزایر، سرزمین قهرمانان اسلامی» منتشر شد. فصل سوم کتاب هم بخشی از کتاب «نبرد اسلام در آفریقا» است در اوایل دهه پنجاه شمسی منتشر شد. فصل چهارم هم گزارشی استاد خسروشاهی از نهمین کنفرانس اندیشه اسلامی شهر تلمسان الجزایر ـ در سال 1354 ـ است که به تاریخ اجمالی این ناحیه و معرفی یکی از شخصیت‏های ضد استعماری معروف آن یعنی امیر عبدالقادر می‏پردازد.
فصل پنجم هم گفتگوی مفصل روزنامه اطلاعات با استاد خسروشاهی درباره حرکت‏های اسلامی و حاکمیت و تاریخ معاصر و تحولات اخیر الجزایر است. در این فصل با تاریخ و مبارزات مردم الجزایر با استعمار فرانسه، امیر عبدالقادر، عبدالحمید بن بادیس، جمعیت العلماء المسلمین الجزایرین، جماعه الموحدین، حرکه المجتمع الاسلامیه(حماس)، حرکه النهضه، جبهه نجات اسلامی، دکتر عباس مدنی، علی بلحاج، جماعت اسلامی مسلح! و... آشنا می‏شویم که استاد خسروشاهی به صورت تحلیلی و مستدل و مختصر، دیدگاهها، عملکرد و تحولات اخیر آنها را بیان می‏کند و جایگاه مافیای ارتش و کودتای تأسف برانگیزش در سال 1991م و سیاست‏هایش علیه اسلام‏گرایان تبیین می‏شود.


مولف
سید هادی خسروشاهی
استاد سیدهادی خسروشاهی، در تبریز، در خاندانی آراسته به علم و فقاهت، به دنیا آمد. مراحل بالای دروس حوزوی را در حضور اساتیدی چون آیت‏اللَّه بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و بزرگانی دیگر تلمذ نمود. تألیفات استاد به زبان فارسی و عربی بالغ بر 80 جلد می‏باشد. علاوه بر تألیفات و ترجمه‏ها، 120 عنوان کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان منتشر شده است. استاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخست به مدت دو سال به‏ عنوان نماینده امام در وزارت ارشاد اسلامی و سپس به مدت 5 سال به …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!