فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

مجموعه آثار سید جمال الدین اسد آبادی - جلد اول: العروه الوثقیتحقیق و تنظیم کتاب: سید هادی خسروشاهی
ناشر کتاب : کلبه شروق
نوع جلد: جلد سخت
قطع: وزیری
زبان کتاب: عربی
سال نشر: 1379
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 2
تعداد صفحات: 516
وزن(گرم): 928
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 18 آذر 1393
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 20 آذر 1393
کد : 20809
تعداد بازدید: 915
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

60000 ریال
معرفی کتاب
»العروة الوثقی» به عنوان مجله ای از پاریس منتشر می گردید. نخستین شماره آن در 15 جمادی الاولی 1304 ه ق- 13 مارس 1884 م- از پاریس انتشار یافت و تا ذیحجه 1302 ه (اکتبر 1884 م) نشر آن ادامه یافت و جمعاً 18 شماره از آن به زبان عربی منتشر گردید.
این مجله با روش فرهنگی- سیاسی- اجتماعی، در راستای نشر اندیشه اصیل اسلامی زیر نظر مستقیم سید منتشر می شد و «محرر اول» یا به اصطلاح «سردبیر» آن، شیخ محمد عبده بود. مجموعه کامل این نشریه توسط اشخاص و یا ناشرین متعددی، در عراق، لبنان، مصر، ایران و اروپا بارها چاپ شده است و هم اکنون به مناسبت کنگره جهانی سید در تهران، از طرف مجمع التقریب با مقدمه ای مشروح در 516 صفحه تجدید چاپ می شود.
در مورد چگونگی تهیه مطالب «العروة الوثقی» شکیب ارسلان از شیخ رشید رضا نقل می کند که شیخ محمد عبده می گفت : «همه اندیشه ها و افکار از سید بود، ولی تحریر آن بعهده من بود» احمد امین نیز همین نظریه را در کتاب خود نقل کرده است.
اهداف اساسی ناشران، در نخستین شماره مجله به تفصیل آمده است و با مطالعه آن می توان با نوع تفکر سیاسی سید، بیشتر آشنا شد.


تحقیق و تنظیم کتاب
سید هادی خسروشاهی
استاد سیدهادی خسروشاهی، در تبریز، در خاندانی آراسته به علم و فقاهت، به دنیا آمد. مراحل بالای دروس حوزوی را در حضور اساتیدی چون آیت‏اللَّه بروجردی(ره)، امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی(ره) و بزرگانی دیگر تلمذ نمود. تألیفات استاد به زبان فارسی و عربی بالغ بر 80 جلد می‏باشد. علاوه بر تألیفات و ترجمه‏ها، 120 عنوان کتاب دیگر نیز با تحقیق، توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان منتشر شده است. استاد پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نخست به مدت دو سال به‏ عنوان نماینده امام در وزارت ارشاد اسلامی و سپس به مدت 5 سال به …


ناشر کتاب

اخبار کتاب
صاحب کتاب ارزشمند «عروة الوثقی» چه کسی است : آیت الله سیدمحمدکاظم طباطبایی یزدی یکی از شخصیت های مهم و برجسته شیعه است و مرحوم شیخ عباس قمی او را از پرچمداران تشیع می داند.

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!