فراخوانی فراخوانی ...

شیعه (مجموعه مذاکرات با پروفسور هانری کربن)

مولف : سید محمدحسین طباطبایی | هانری کوربن

گردآورنده کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 444

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
320,000 288,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شیعه تفسیر درست تعالیم قرآن و سیره نبوی را در پیروی از اهل بیت – علیهم السلام – می بیند. این گرایش از نخستین سالهای صدر اسلام پدید آمد و در پیروی مطلق از اهل بیت پیامبر تجلی و استمرار یافت.
این کتاب در واقع حاصل گفتگو ها و نامه هایی است که میان پروفسور هانری کربن، محقق بزرگ فرانسوی و نیز متفکر شهیر اسلامی ، علامه طباطبایی در سال 1338 صورت گرفته و با توضیحات و تحقیقات دو تن از شاگردان برجسته علامه، آقایان : علی احمدی میانجی و سید هادی خسروشاهی پربار تر شده است.
داستان شکل گیری شیعه، مشکلات و موانعی که بر سر راه آن ایجاد شد، تهمت های ناروا به شیعه، چگونگی مرجعیت اهل بیت – علیهم السلام - ، پی ریزی علوم توسط آنان، طرز تفکر فلسفی در بیانات آنان، پاسخ به شبهه ها و سئوالات گوناگون از جمله مباحثی است که در این کتاب به طور مستند و منطقی بحث شده است.

گزیده کتاب

روش تفسری شیعه: به نحوی که از بیانات پیشوایان شیعه روشن و هویداست، این است که قرآن با قرآن تفسیر شود؛ یعنی قرآن شریف در تأدیه مقاصد خود هیچ گونه نیازی به ضم ضمائم خارجیه نداشته و منظور ابتدایی و نهایی هر آیه از خود همان آیه ، به تنهایی یا به انضمام آیات دیگر مربوطه به خوبی و روشنی پیداست.و بیانات اهل بیت – علیهم السلام – که طبق دستور پیغمبر اکرم – صلی الله علیه و آله – در تفهیم آیات قرآنی باید به آنها رجوع کرد، تنها جنبه تعلیم و تربیتی و یاد دادن روش تفسیر حقیقی و صحیح را دارد نه این که قرآن شریف در بیان مقاصد عالی خود، گنگ و غیر کافی بوده و مقاصد مرموزه او را به طریق کشف رمز، ائمه اهل بیت – علیهم السلام – کشف کرده باشند و اخبار آنان اگرچه مخالف کتاب هم بوده باشد حجت تلقی گردد ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط