فراخوانی فراخوانی ...

شیعه (مجموعه مذاکرات با پروفسور هانری کربن)

2656 بازدید

مولف : سید محمدحسین طباطبایی | هانری کوربن

گردآورنده کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید محمدحسین طباطبایی | هانری کوربن

گردآورنده کتاب : سید هادی خسروشاهی

ناشر کتاب : بوستان کتاب قم

وزن(گرم) : 790

شابک : 978-964-548-928-9

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1391

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 6

تعداد صفحات : 444

تاریخ ثبت : دوشنبه 7 بهمن 1387

تاریخ ویرایش : چهارشنبه 17 مرداد 1397

کد : 2373

320,000 ریال 288,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
شیعه تفسیر درست تعالیم قرآن و سیره نبوی را در پیروی از اهل بیت – علیهم السلام – می بیند. این گرایش از نخستین سالهای صدر اسلام پدید آمد و در پیروی مطلق از اهل بیت پیامبر تجلی و استمرار یافت.
این کتاب در واقع حاصل گفتگو ها و نامه هایی است که میان پروفسور هانری کربن، محقق بزرگ فرانسوی و نیز متفکر شهیر اسلامی ، علامه طباطبایی در سال 1338 صورت گرفته و با توضیحات و تحقیقات دو تن از شاگردان برجسته علامه، آقایان : علی احمدی میانجی و سید هادی خسروشاهی پربار تر شده است.
داستان شکل گیری شیعه، مشکلات و موانعی که بر سر راه آن ایجاد شد، تهمت های ناروا به شیعه، چگونگی مرجعیت اهل بیت – علیهم السلام - ، پی ریزی علوم توسط آنان، طرز تفکر فلسفی در بیانات آنان، پاسخ به شبهه ها و سئوالات گوناگون از جمله مباحثی است که در این کتاب به طور مستند و منطقی بحث شده است.
گزیده کتاب
روش تفسری شیعه: به نحوی که از بیانات پیشوایان شیعه روشن و هویداست، این است که قرآن با قرآن تفسیر شود؛ یعنی قرآن شریف در تأدیه مقاصد خود هیچ گونه نیازی به ضم ضمائم خارجیه نداشته و منظور ابتدایی و نهایی هر آیه از خود همان آیه ، به تنهایی یا به انضمام آیات دیگر مربوطه به خوبی و روشنی پیداست.و بیانات اهل بیت – علیهم السلام – که طبق دستور پیغمبر اکرم – صلی الله علیه و آله – در تفهیم آیات قرآنی باید به آنها رجوع کرد، تنها جنبه تعلیم و تربیتی و یاد دادن روش تفسیر حقیقی و صحیح را دارد نه این که قرآن شریف در بیان مقاصد عالی خود، گنگ و غیر کافی بوده و مقاصد مرموزه او را به طریق کشف رمز، ائمه اهل بیت – علیهم السلام – کشف کرده باشند و اخبار آنان اگرچه مخالف کتاب هم بوده باشد حجت تلقی گردد ...
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر