فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

زندگی نامه و رباعیات پهلوان محمود پوریای ولیناشر کتاب : روزنه
نوع جلد: جلد نرم
قطع: پالتویی
سال نشر: 1386
شمارگان: 2000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 115
وزن(گرم): 162
تاریخ ثبت: یکشنبه 24 اسفند 1393
تاریخ ویرایش: دوشنبه 21 اردیبهشت 1394
کد : 24146
تعداد بازدید: 117
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

22000 ریال
معرفی کتاب
پوریای ولی نامدارترین پهلوان تاریخ ورزش های زورخانه ای در ایران است. او دراواسط قرن هفتم هجری قمری دیده به جهان گشود و تا اوایل قرن هشتم زندگی کرد. به پیروی از پدر بزرگوارش به کشتی مشغول شد و تا آن جا پیش رفت که میدان دار آن شد.

از آن جا که اخلاق حسنه و جوانمردی از اصول کشتی است و آداب و رسوم کشتی نیز، کشتی گیران را به داشتن اخلاق حسنه و جوانمردی، رهنمون می سازد، به جمع جوانمردان پیوست.

و چون «معرفت» نیز از اصول و شرایط کسب مقام پهلوانی و پهلوان به معنای انسان نیرومند و اهل معرفت است، به کسب معرفت پرداخت و در نهایت به دلیل داشتن معرفت، قدرت بازو، جوانمردی و زهد،«جهان پهلوان» شد. او علاوه بر پهلوانی و جوانمردی، طبعی سلیم و ذوقی لطیف داشت و شعر می سرود...

کتاب حاضر در ابتدا مختصری از شرح حال این پهلوان را بیان کرده و سپس رباعیات وی را به همراه توضیحات کوتاهی درمورد آن ها، آورده است.

گزیده کتاب
یا رب چه نهان چه آشکارا که تویی
نه عقل رسد نه علم آن جا که تویی
آخر بگشای بر دل بسته دری
تا غرق شود در آن تماشا که توییناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!