فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

زنان سپیدپوش: چهارده حکایت از زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاناشر کتاب : قدیانی
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1391
شمارگان: 1100
چاپ جاری: 4
تعداد صفحات: 77
وزن(گرم): 126
تاریخ ثبت: یکشنبه 24 اسفند 1393
تاریخ ویرایش: دوشنبه 25 اسفند 1393
کد : 24150
تعداد بازدید: 166
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

18000 ریال
معرفی کتاب
زنان سپیدپوش مشتمل بر چهارده حکایت از زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام اللّه علیها می باشد. اولین حکایت از خدیجه کبرا و تولد دخت گرانقدرش می گوید و آخرین حکایت به وفات و شب آخر زندگی آن حضرت اشاره دارد، و 12 حکایت دیگر در این میان از فرزندان، شوهرداری، حفظ حجاب، صبر و متانت، احترام به پدر و ... حضرت فاطمه(س) سخن می گویند.

این کتاب نیز به تقلید از «کشتی پهلو گرفته» با استفاده از زاویه دیدهای مختلف، حکایات را روایت می کند. حکایت اول از زبان سوم شخص بیان می شود. «یکدفعه انگار دیوار خانه شکاف برمی دارد، سقف بالا می رود، آسمان پیدا می شود و چهارده زن با جامه هایی سپیدتر از برف، پا به خانه خدیجه می گذارند. هر یک جامی در دست دارند، با آبی زلالتر از شبنم.» و یا در حکایتی دیگر که حضرت امام حسن و امام حسین(ع) از مادر لباس عید می خواهند و به دستور خداوند از بهشت برای آنها لباسهای زیبا فرستاده می شود. «مادر در را بست و بسته را باز کرد. دو پیراهن سبز و قرمز، دو زیرجامه کوچک و بزرگ، دو دستار کوچک، دو جفت کفش زیبا در آن بسته بود. کفشی به آن زیبایی کسی ندیده بود. لباسی به آن قشنگی کسی ندوخته بود. زیرجامه ها بوی عطر یاس می داد و دستارها بوی باغ بهشت. لبخندی بر لبهای فاطمه نشست.»

در حکایتی دیگر، حَذیْفَه، یکی از یاران رسول اکرم(ص) راوی می شود و ماجرای دیدارش با آن حضرت را بازگو می کند. «نگاهش را به آسمان می دوزد. در تاریکی روشنی شب نجواهایی شنیده می شود. پیامبر(ص) آهسته با کسی حرف می زند. خوب گوش می دهم. چیزی سر در نمی آورم. پس از مدتی دوباره به راه می افتد. من نیز آهسته به دنبالش می روم. شاید جلو خانه به او برسم. پایم به کلوخی می خورد. سر بر می گرداند و می پرسد: تو که هستی؟ از اینکه بی خبر دنبالش کرده ام شرمنده می شوم. چند لحظه ساکت می مانم. تصمیم می گیرم راهی را که آمده ام برگردم. اما سرزنشهای مادر به یادم می آید. می گویم: من هستم یا رسول اللّه . از صدایم مرا می شناسد و می پرسد: حذیفه اینجا چه می کنی؟ ـ مادرم مرا فرستاده تا شما را ببینم. می خواهم هدیه ای از گفته های تازه شما برایش ببرم.»

در حکایتی دیگر گذشت حضرت زهرا(س) پیشتر از پیش برای خواننده آشکار می شود. «پیامبر(ص) در اتاق کوچک فاطمه(س) چشمش به پرده رنگی افتاد. چند لحظه به آن نگاه کرد. بعد به دستهای دخترش چشم دوخت، النگوها را دید. به صورتش نگاه کرد، گردنبند و گوشواره های نقره ای را دید. از جا برخاست، خداحافظی کرد و زود از خانه بیرون رفت. فاطمه(س) تا پشت در، پدر را همراهی کرد. در را که بست، به رفتن پدر فکر کرد. هیچ وقت پدر به این زودی از خانه آنها نرفته بود! ... فاطمه(س) منظور پدر را خوب می فهمید. می دانست که باید به فکر اهل صفه باشد. پس به اهل صفّه فکر کرد. کودکان و همسران آنها را به یاد آورد. تصمیم خودش را گرفت. گوشواره ها، گردنبند، النگو و پرده زیبا را به مسجد فرستاد ...»

در حکایت «شب آخر» آخرین حکایت کتاب و آخرین برگ زندگانی دخت گرامی رسول اکرم(ص) ورق می خورد. «شب از نیمه گذشته است. شهر به خواب سنگینی فرو رفته است. تنها در یکی از کوچه ها صدای هق هقی شنیده می شود ... در خانه علی(ع) ناله ای می کند و آهسته روی پاشنه می چرخد. تابوتی به آرامی از آستانه در بیرون می آید. قلب علی(ع) در تابوت است و یارانش آن را همراهی می کنند. دو کودک به دنبال جنازه می دوند و آهسته «مادر مادر» می گویند.»

این کتاب با زبانی ساده و با بهره گیری از حکایات اسلامی، گوشه ای از زندگی حضرت فاطمه(س) را به نمایش می گذارد، گوشه ای که با توجه به شخصیت والای آن حضرت قطره ای از دریای بیکران نجابت و مظلومیت او است.ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!