فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

دائرة المعارف قرآن کریم - جلد دوازدهم: خاورشناسان و قرآن - درندهناشر کتاب : بوستان کتاب قم
نوع جلد: جلد سخت
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 626
وزن(گرم): 1082
تاریخ ثبت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1394
تاریخ ویرایش: شنبه 26 تیر 1395
کد : 26529
تعداد بازدید: 155
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

320000 ریال
288000 ریال
معرفی کتاب
در این جلد از دائره المعارف قرآن کریم با هدف دست‎یابی آسان به اطلاعات قرآنی، حدود صد مدخل و مقاله پژوهشی درباره موضوعات و مفاهیم مرتبط با علوم و معارف قرآنی با تکیه بر منابع کهن و معاصر نگارش یافته است.
مداخل بر اساس قواعد دانشنامه‎نویسی به صورت الفبایی تنظیم شده و منابع مورد استناد در پانوشت صفحات به اختصار و در پایان با ذکر مشخصات کامل، ثبت گردیده است. مفاهیم این جلد برخی از مداخل حرف خ و حرف ب، از مدخل خاورشناسان و قرآن تا مدخل درنده را پوشش داده و گرچه پاره ای از مداخل ارجاعی است اما عمده آنها مدخل اصلی بوده و به شکل بنیادی تحقیق و نگارش یافته اند.

مدخل خاورشناسان از مهمترین مقالات این اثر، حاوی گزارشی تحلیلی از سه دوره مطالعات قرآنی محققان غربی است. نویسنده، ضمن تبیین روش تحقیق و منابع نگارش یافته از سوی خاورشناسان، تفاوت‎های آنها در مطالعات قرآنی را توضیح داده است.
از اطلاعات این مقاله به دست می آید که از لحاظ مضمونی، بیشترین توجه خاورشناسان در نخستین آشنایی‎ها، به ترجمه قرآن و سپس به تاریخ قرآن و در دوره معاصر به تفسیر قرآن بوده است.
برخی از دیگر مداخل مهم این جلد عبارتند از: خدیجه بنت خویلد، خشوع، خلقت، خمس، خواب، خواتم سُوَر،خواص قرآن، خیر و شر، دابة الارض، داود(ع)، دحوالارض، دختر.


مولف
مرکز فرهنگ و معارف قرآن
نگرش و رویکرد کلی پایگاه معارف قرآن ، ارایه خدمات علمی به پژوهش گران و محققان علوم قرآنی است. در همان نگاه نخست بانک مقالات قرآنی بخش عمده ای را به خود اختصاص می دهد که حاوی هزاران مقاله در موضوعات مختلف به شکل دسته بندی شده و موضوعی درختی است. بخش مقالات و معرفی آثار علمی قرآن پژوهشی و نیز آثار مختلف و متنوع مرکز که به صورت دیجیتالی در دسترس کاربران قرار گرفته و دسترسی به کتابخانه های مرکز فرهنگ و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی که حاوی هزاران عنوان کتاب می باشد، بیانگر این مطلب است. رویکرد پایگاه …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!