فراخوانی فراخوانی ...

شهر گمشده: فاطمه چه گفت...؟ مدینه چه شد...؟

ویراست دوم

3160 بازدید

مولف : محمدحسن زورق

نویسنده مقدمه کتاب : محمدرضا حکیمی

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : محمدحسن زورق

نویسنده مقدمه کتاب : محمدرضا حکیمی

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 1298

شابک : 978-964-476-179-9

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 7

تعداد صفحات : 788

تاریخ ثبت اطلاعات : شنبه 17 اسفند 1387

تاریخ ویرایش اطلاعات : چهارشنبه 27 بهمن 1395

کد : 2687

340,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
کتاب حاضر تحلیلی درباره حضرت فاطمه (س) و سیره و اندیشه های حضرت (س) می باشد. کتاب حاضر در چهار فصل با عنوان های "در عصر بعثت"، "قریش، محمد و فاطمه"، "مدینه النبی و مدینه العرب" و "فاطمه چه گفت؟ مدینه چه شد؟" منتشر شده است.

نویسنده درفصل نخست درچهار بخش جداگانه به "جهان وجای پیامبران"،"نگاه ازشرق به جهان"،"کالبدشکافی جهان"،"خاورمیانه" و "عربستان" پرداخته است. در فصل دوم در پنج بخش به " قریش"، "محمد و خدیجه"، بعثت محمد"، "ولادت فاطمه" و "فاطمه و مکه" پرداخته شده است. در فصل سوم کتاب نیز "هجرت"، "پیدایش دو مدینه"، "فاطمه و علی"، "مدینه النبی" و "مدینه العرب" مورد بررسی قرار گرفته و چهارمین فصل کتاب به "رحلت پیامبر"، "مدینه چه شد؟"، "فاطمه چه گفت؟"،"فاطمه و مرگ" و "ازفاطمه تا مرگ" پرداخته است.

این کتاب که یکی از آثار برتر جشنواره بین المللی کتاب سال ولایت در سال 82 بوده، در 17 نمودار مطالب کتاب را به شیوه ای نموداری ارائه کرده است.
گزیده کتاب
در مقدمه اثر آمده است:
جای افسوسی بس گران است که تاریخ تحلیلی و جامع اسلام تدوین نیافت و انسانهایی فراوان - مثبت و منفی - چنان که باید شناخته شدند. انسانهایی که برخی از آنان در تاریخ اسلام آفرینندگان نور بودند و برخی آفرینندگان ظلمت؛ برخی تجسم صحو ( تبلور تام ) آیات قرآن بودند و برخی تجسم محو آیات قرآن...
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر