بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اشغال و مدال

ناشر : سوره مهر

نویسنده : صبار اللامی | ستار السعد

مترجم : محمدنبی ابراهیمی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 195

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 2689710003022
12,000 11,400 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در دو بخش و 6 فصل تدوین شده است. بخش اول توسط سروان ستار السعد نوشته شده و شامل مشاهدات این افسر عراقی از جنایت های منافقین در مناطق گیلانغرب و اسلام آباد است. بخش دوم کتاب درباره حوادث اشغال کویت و زمینه های قبلی آن، توسط سرهنگ ستاد صبار اللامی نوشته شده است. این سرهنگ عراقی از ابتدای عملیات اشغال کویت تا زمان آزادسازی این کشور به دست نیروهای متحدین، در آنجا حضور داشته است. کتاب«اشغال و مدال» به همراه اسناد و مدارکی که دو نظامی یادشده ارائه کرده اند، منتشر شده است. دو عراقی روایت کننده این کتاب هم مانند دو عراقی دیگری که کتاب «کویت در روزهای اشغال» را روایت کرده اند، به درستی و صحت پیش بینی های امام خمینی درباره صدام و سرنوشت عراق اشاره کرده و ایشان را یک رهبر و شخصیت تاثیرگذار توصیف کرده اند.

وقایع و اتفاقات کتاب در فصل اول، از اواخر جنگ ایران و عراق و عملیات مرصاد آغاز می شود.

دومین فصل مربوط به زمانی است که جنگ ایران و عراق تمام شده و حوادث قبل از عملیات توفان صحرا روایت می شود. ترور سپهبد ستاد عدنان خیرالله، ملاقات صدام با مبارک و همه حوادثی که منجر به حمله عراق به کویت شد، در دومین فصل کتاب روایت شده است.

فصل سوم به تجاوز عراق به کویت اختصاص دارد. تا پایان فصل چهارم کتاب، کویت اشغال شده است و فصل پنجم هم درباره حوادثی است که در کویت در حال اشغال رخ داده اند.

فصل پایانی کتاب هم به اتفاقاتی از جمله حمله متحدین و عملیات توفان صحرا که منجر به آزادسازی کویت شد، اختصاص دارد. واقعیات و مستندات کتاب به همراه تصاویر و اسنادی که در میان صفحات میانی کتاب آمده اند، به اعتبار آن افزوده اند. این کتاب مختصر و مفید، مدرک تاریخی معتبری از جنگ دوم خلیج فارس است.

آمار خودزنی با تعداد حمله هوایی ارتباط مستقیم داشت. همین قدر بدانید که تعداد حمله هوایی متحدین به 80 هزار حمله رسید. اما شرایط داخلی نیروهای ما حالت خاصی داشت. توجه فرماندهی به امور دیگری جلب شده بود که هیچ ارتباطی با آن چه در واحدهای عملیاتی ما اتفاق می افتاد، نداشت. فرماندهی کل نیروهای مسلح هیچ اقدامی برای کنترل فروپاشی سریع نیروها به خاطر شرایط داخلی و نقص کمک رسانی و پشتیبانی نکرد.
صفحه 121
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط