فراخوانی فراخوانی ...

فلسفه ما

867 بازدید

مولف : سید محمدباقر صدر

مترجم : سید ابوالقاسم حسینی (ژرفا)

ناشر کتاب : دارالصدر

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید محمدباقر صدر

مترجم : سید ابوالقاسم حسینی (ژرفا)

ناشر کتاب : دارالصدر

وزن(گرم) : 882

شابک : 978-964-5860-00-0

نوع جلد : جلد سخت

قطع : وزیری (23*16/5)

سال نشر : 1393

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 456

تاریخ ثبت : شنبه 16 خرداد 1394

تاریخ ویرایش : شنبه 4 فروردین 1397

کد : 27585

260,000 ریال 234,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
در دورانی که جهان های مادی غرب و شرق بر افکار جوامع بشری سایه افکنده بود و می رفت کورسوی معنویت افکار امت اسلامی رو به تاریکی بگذارد، این ندای روشنی بخش علمای اسلام بود که توانست تاریکی های اندیشه های مادی را به آتش بکشد و روشنایی ابدی خورشید اسلام را دوباره در دل امت اسلامی فروزان کند. از پیشگامان این میدان، شهید سید محمدباقر صدر بود که با نوآوری ها و تلاش های بی وقفه به رویارویی با ماده گرایی پرداخت و تلاش کرد امت اسلامی را در سطوح مختلف فکری از چنگال ماده پرستان برهاند.
حاصل این تلاش در بالاترین سطح اندیشه که بنیان ها و اساس فکری این تمدن پوشالی را مورد هجمه خود قرار داد، کتاب «فلسفه ما» بود. اثری که در دو محور اساسی دیدگاه اسلامی را به نمایش گذاشت: نظریه شناخت و جهان بینی اسلامی. شهید صدر در این اثر ابتدا به عرضه دلیل برای درستی منطق عقلی می پردازد و سپس اعتبار شناخت بشری را در میزان عقل و برهان می سنجد. سپس دیالکتیک را با همه جنبه های گسترده اش که هگل و مارکس ترسیم نموده اند، به بوته تقد و بررسی می کشد. در ادامه، جهان بینی اسلامی را در پرتو قوانین فلسفی و دانش های گوناگون طبیعی و انسانی به بحث می نهد و در آخر، یکی از مهم ترین مشکلات فلسفی یعنی ادراک را دستمایه گفت و گو قرار می دهد که جلوه گاه نبردی مهم میان ماده گرایی و متافیزیک است.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر