فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

یک سرباز ساده ملکه: مجموعه داستانویراستار: علی فامیان
ناشر کتاب : کتاب نیستان
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1393
شمارگان: 1200
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 456
وزن(گرم): 510
تاریخ ثبت: چهارشنبه 20 خرداد 1394
تاریخ ویرایش: دوشنبه 1 تیر 1394
کد : 27823
تعداد بازدید: 144
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

250000 ریال
معرفی کتاب
نود سال از جایزه اُ. هنری می گذرد. جایزه ای که در آن بنیاد اُ. هنری و بعدها به همراهی انجمن پن در ایالات متحده برترین داستان منتشر شده به زبان انگلیسی در ایالات متحده و در مجلات ادبی را انتخاب و پس از اهدای هدایایی به داستان برگزیده، مجموعه ای از آنها را در هر سال در قالب یک کتاب منتشر می کند. گرچه این پروسه در ادبیات آمریکا و در میان نویسندگان آن امری شناخته شده و به اصطلاح ایرانی؛ جا افتاده است اما برای ادیبانی غیر انگلیسی زبان از جمله برای پیگیران ادبیات در ایران این جایزه و آنچه در آن رخ می دهد همواره تؤام با تازگی های فراوانی از منظر تکنیک و کشف دنیاهای تازه ای از معنا در داستان نویسی است.
مجموعه داستان «یک سرباز ساده ملکه» مجموعه ای از داستان های برگزیده جایزه اُ. هنری در سال ۲۰۰۹ است که با ترجمه شیما الهی منتشر شده است. در این مجموعه ۱۷ داستان برگزیده در این جایزه به همراه مقدمه لائرا فرمن سردبیر انتشار این مجموعه درج شده است.
داستان های این مجموعه را می توان بازتابی از موقعیت اندیشه و تفکر اجتماعی جغرافیای تألیف آن دانست و به همین دلیل است که می توان گفت بحران انسانیت و کشف تازه ای از روابط انسانی و تعریف دقیق از ساختار خانواده در مقیاس جامعه انگلیسی زبان به طور عمده ساکن ایالات متحده است که محور اصلی این کتاب را شکل می دهد که با کمی تامل می توان آن را مسئله روز اجتماعی در تمامی جوامع مدرن نیز به شمار آورد.
مسئله جنگ به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای دست ساخته بشر که انسان در قرن های گذشته همواره در زیست بوم خود با آن مواجه بوده و شخصیتی که این پدیده از انسان می سازد یکی از موضوعات محوری این مجموعه به شمار می رود که به نوعی در بستر آن سعی شده رابطه طبیعی میان انسان و جهان طبیعی و جهان مصنوعی ساخته شده به دست وی نیز در بستر آن معنا می شود.
در کنار این مسئله بخشی از داستان های این مجموعه روایت های بی پروایی از چگونگی تلاش انسان برای حرکت از موقعیت اجتماعی به سمت موقعیت اجتماعی دیگری را نشان می دهد. چگونگی تلاش دختری برای نجات از افکار مالیخولیایی مادرش، و یا تفسیر معنای عشق در رابطه میان یک کودک و والدینش و نیز واژه های محاوره ای که در ادبیات عموم از آن به عنوان بدبختی و یا شوربختی و ناامیدی یاد می کنیم نیز بخش دیگری از موضوعات محوری داستان های این مجموعه است.
اما شاید یکی از مهمترین و قابل اعتنا ترین موضوعات محوری قابل توجه در این مجموعه را بتوان تلاش برای بیان این واقعیت عنوان کرد که چطور می توان به واسطه داستان زندگی را شناخت. به عبارت ساده تر تلاش برای زندگی با داستان و چیستی و چگونگی آن در ساختار زیستی مدرن امروزی یکی از شاهکارهایی است که در قالب یک ایده در خلال روایت های داستانی این مجموعه به مخاطبان ارائه می شود.
در کنار این مسئله داستان های این مجموعه را می توان یک داستان واحد در هفده بخش یا هفده داستان به هم پیوسته در یک مجموعه دانست که به مخاطب این امکان را همواره می دهد که بخش از آنها که بیش از پیش برای او محل تامل و تفکر اوست انتخاب و ارائه کند. به عبارت دیگر داستان های این مجموعه را می توان موجودات زنده ای به شمار آورد که نوع برخورد با خودشان را به مخاطبانشان نشان می دهند.
در ترجمه اثر هم که توسط شیما الهی انجام شده، سعی شده روان ترین زبان برای بازنمایی حال درونی و کیفیت نخواندنی متون ارائه شود. به این معنا که مترجم، بدون آن که دیده شود، واسطه ای زیبا و دلنشین برای انتقال حس و حال صاحب اثر به مخاطب زبان دیگر شده است.ویراستار

ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!