فراخوانی فراخوانی ...

کتاب و کتابخوانی در آئینه رهنمودهای مقام معظم رهبری

3702 بازدید

مولف : سید علی خامنه ای

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : سید علی خامنه ای

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 451

شابک : 964-430-691-0

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1387

شمارگان : 2000

چاپ جاری : 13

تعداد صفحات : 364

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 21 اسفند 1387

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 3 آبان 1394

کد : 2798

موجود شد باخبرم کن
معرفی کتاب
رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته، همواره در مناسبت­ های مختلف درجمع مردم و مسئولان فرهنگی و متولیان تولید و نشر کتاب، رهنمودهایی برای ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی در کشور ارائه کرده است. این کتاب به صورت موضوعی، به بیانات رهبری در سال های گذشته به ویژه در بازدیدهایشان از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرداخته است.
گزیده کتاب
باید به فکر باشیم و دغدغه ی نوع کتاب هایی که تولید می شود نیز در ما باشد. باید کتابِ خوب تولید شود. کتاب یک غذاست؛ یک غذای روح است؛ یک نوشیدنی روح است و چنانچه مقوّی باشد، روح را تقویت می کند. ما که سفارش می کنیم از این نوشیدنی بخورید، نوع نوشیدنی را معیّن نکرده ایم. باید مواظب باشیم که مبادا نوشیدنی مسموم، خطرناک، فاسد، گندیده و مضر با رنگ آمیزی های خیلی خوب، دست مردم داده شود؛ بدون این که مردم بدانند. همان طور که اماکن و سازمان های ویژه، اگر ببینند غذایی فاسد به مردم فروخته می شود، با تولید کننده مقابله می کنند؛ اگر کتاب فاسدی هم به مردم داده می شود، باید با آن مقابله شود. البته من اعتقاد ندارم که باید هر کتاب و نوشته ای را که با سلیقه ی خاصی نمی سازد و مضر به نظر می رسد، جلوش را بگیریم. لکن کتب و نوشته هایی هست که مضر بودنشان برای مردم، واضح است؛ یعنی ترویج فحشا و فساد و از این قبیل است که برای مردم زیان آور است، نباید اجازه بدهند که چنین کتب و نوشته هایی منتشر شود. اما بیشتر باید تلاش کرد که کتاب های خوب، چاپ و منتشر شود.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر