فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

تاریخ زبان شناسی (بخشی از کتاب زبان شناسی در غرب)نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1392
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 5
تعداد صفحات: 373
وزن(گرم): 441
تاریخ ثبت: دوشنبه 25 خرداد 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 1 تیر 1395
کد : 28485
تعداد بازدید: 147
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

75000 ریال
معرفی کتاب
آن چه امروز به عنوان "تاریخ زبان شناسی" در اختیار است و در نوشته هایی شبیه به این نام ثبت شده است، نشان گر واقعیتی انکارناپذیر است و آن این که، جدا از چند استثناء، تمامی پژوهش های موجود از دیرباز تاکنون از دو ویژگی بارز برخوردار بوده اند. نخست این که چنین مطالعاتی درباره ی "زبان ها" صورت پذیرفته اند، و نه زبان به عبارت ساده تر، این پژوهش ها درباره ی تک تک زبان های دنیای زمانه ی خویش انجام پذیرفته اند و نه آن چه امروزه به مثابه ی ابراز ایجاد ارتباط انسان ها، فارغ از این که کدام زبان باشد، موضوع مطالعه ی زبان شناسی است. دوم این که هیچ مطالعه ای در باب زبان های مختلف به خاطر خود زبان آغاز نشده است. در تمامی این پژوهش ها، منشاء اصلی مطالعه ی زبان ها، موضوعی مستقل از زبان بوده است و از آن جا که این موضوع از طریق زبان بیان شده بود، لاجرم به مطالعه ی زبان بیان آن موضوع انجامیده است. مطالعه ی معنی و منطق در یونان، آموزش فن خطابه در روم، حفظ شریعت یهود، گسترش دو دین دیگر ابراهیمی مسیحیت و اسلام، و.. اسباب مطالعه ی زبان هایی چون یونانی، لاتین، عربی، عبری، سنکریت و جز آن را فراهم آوردند و در تمامی این موارد، مطالعه ی این زبان ها برای دست یابی به معرفی دیگر صورت می پذیرفت. نویسنده در درس نامه ی حاضر از منظر تاریخ نگاری و معرفت شناختی به تاریخ زبان شناسی می نگرد و سعی دارد تا به زبانی ساده، نخست به اوضاع اجتماعی زمان و مکان مورد بحث بپردازد و سپس به نکاتی از آرای اندیشمندان دوره های مختلف اشاره کند که در مسیر تکوین مطالعه ی دانش زبان دخیل بوده اند.


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!