فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

حقوق قراردادها در فقه امامیه (دوره دو جلدی)نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 500
چاپ جاری: 6
تعداد صفحات: 798
وزن(گرم): 1160
تاریخ ثبت: چهارشنبه 27 خرداد 1394
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 20 بهمن 1395
کد : 28594
تعداد بازدید: 339
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

262000 ریال
معرفی کتاب
اولین جلد از مجموعه «دوره حقوق قراردادها در فقه امامیه» در دو بخش سامان یافته است. در این جلد احکام قراردادها در فقه اسلامی، همچنین حقوق مدنی ایران بررسی شده است. در بخش نخست که با عنوان «کلیات» به چاپ رسیده، ابتدا تعریف عقد و ماهیت آن، سپس منابع فقه معاملات، و ماهیت عقد و ارکان تشکیل دهنده آن، بیان می شود و در ادامه انواع عقدها و نهادهای دیگر مقایسه می گردد. در پایان این بخش، مبحثی با عنوان «تقسیم تحلیلی عقود» آمده است. بخش دوم با عنوان «انعقاد و اعتبار عقد» شامل دو فصل است که طی آن ابتدا «جایگاه اراده و آزادی قراردادی در حقوق اسلامی»، سپس «قصد و رضای طرفین در قرارداد و معامله» بررسی می شود.

جلد دوم از این مجموعه، به توافق دو اراده که از ایجاب و قبول طرفین حاصل و سبب ایجاد عقد می شود می پردازد. از این رو، مفهوم ایجاب و شرایط آن و نیز مفهوم قبول و شرایط آن دربردارنده مباحث مهمی است که در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در این کتاب، اهلیت و اختیار (داشتن سمت) از مهم ترین شرایط متعاقدان به شمار می رود و در این راستا، انعقاد عقد به نمایندگی از دیگری و روابط حقوقی سه گانه ای که بین اصیل و نماینده، نماینده و طرف عقد، طرف عقد و اصیل به وجود می آید، بررسی می شود. انعقاد عقد بدون داشتن سمت که از آن به معامله فضولی تعبیر می شود، دربردارنده مباحث و مسائل پیچیده ای است که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است. شرایط مورد معامله همانند مالیت و منفعت عقلایی، ملکیت، موجود بودن و قدرت بر تسلیم مورد معامله و معلوم و معین بودن آن مباحث پایانی این کتاب را تشکیل می دهد.

محصولات مرتبط

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!