فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

درآمدی بر معرفت شناسی نوصدرایی - جلد دوم: رئالیسم معرفتینوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 464
وزن(گرم): 543
تاریخ ثبت: دوشنبه 12 مرداد 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 13 مرداد 1394
کد : 30358
تعداد بازدید: 397
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

230000 ریال
معرفی کتاب
بر اساس اصطلاحات علامه طباطبایی و شهید مطهری بحث از رئالیسم معرفتی زیر مجموعه مبحث «ارزش شناخت» است که در سه محور اصلی و یک محور فرعی دسته بندی شده است.
الف. ملاک شناخت: بنابر ادبیات سنت فلسفه اسلامی این محور مربوط مقام ثبوت است و فیلسوف معرفت، باید تمایز شناخت واقع را از خطا تبیین کند. نظر معروف این است که عموم فلاسفه مسلمان قائل به مطابقت میان ذهن و عین در ادراکات واقع نما می باشند. اما با ملاحظه و تقریر آراء فیلسوفان مسلمان می توان چند نظریه را در این مسئله تفکیک و مورد ارزیابی قرار داد که فصل های اول تا نهم متکفل این مباحث است.
ب. معیار شناخت: محور دوم به مقام اثبات و معیارهای ارزیابی ادراکات و تمییز درست از خطا اختصاص دارد. در فلسفه تحلیلی مسئله «شاکله های توجیه» این محور را مورد توجه قرار می دهد. اما این مسئله در معرفت شناسی نوصدرایی ابعاد بیشتری را شامل می شود که در فصل های دهم تا سیزدهم آراء مختلف ارائه شده است.
ج. مبادی تحصیل معرفت: فایده عملی دو محور پیشین تطبیق یافته های نظری بر راه ها و روش های تحصیل معرفت و تشخیص ملاک های اعتبار در «روش شناسی علوم» و «فلسفه روش تحقیق» می باشد. این دو بحث در بخش سوم مورد بررسی قرار می گیرد.
د. چالش های رئالیسم: محورهای اصلی بحث از ارزش شناخت سه محور پیشین بود، ولی فایده نظری ارائه مدلی معرفتی از رئالیسم، پاسخ به شبهات منکران واقع گرایی است که چهار فصل «نسبی گرایی معرفتی»، «شکاکیت معرفتی»، «رئالیسم و ضدرئالیسم در علوم» و «معقول گرایی و نامعقول گرایی در علم» پایان بخش بررسی ابعاد رئالیسم معرفتی در این سطح است.


مولف
عبدالحسین خسروپناه
استاد خسروپناه در سال 1345 در شهرستان دزفول دیده به جهان گشود وی در کنار دروس متوسطه (رشته تجربی) از سال 1362 تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد و در سال 1368 در مقطع سطح سوم فارغ التحصیل شد.دروس حوزوی، را در مقطع سطح سوم از محضر اساتید مجرب در حوزه علمیه دزفول از جمله آیات مکرم آقای قاضی دزفولی، تدین نژاد، مدرسیان، سبط شیخ انصاری بهره برد. در سال 1368 دروس خارج فقه و اصول را درحوزه علمیه قم آغاز کرد و از محضر اساتیدی چون حضرات آیات عظام وحید خراسانی، فاضل لنکرانی در حوزة علمیه قم حدود 12 سال بهره برد. وی در کنار …


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!