فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

اطلس تاریخ اسلام - جلد اول: زمینه هانوع جلد: جلد سخت
قطع: رحلی
سال نشر: 1389
شمارگان: 5000
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 555
وزن(گرم): 3234
تاریخ ثبت: چهارشنبه 14 مرداد 1394
تاریخ ویرایش: پنج‌شنبه 15 مرداد 1394
کد : 30530
تعداد بازدید: 388
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

1000000 ریال
معرفی کتاب
رخدادهای تاریخی در میانه تار و پودی از زمان و مکان پدیدار می شوند و شناخت بهتر و تحلیل دقیق تر آن ها به بررسی دو عنصر پیش گفته نیازمند است.
حوادث تاریخ اسلام از پیدایش آن تا آغاز غیبت کبری، از آنجا که با نزول آخرین و کامل ترین دین آسمانی همزمان بوده است، از دیگر رخدادهای تاریخی متمایز بوده و اهمیتی بسیار بالاتر دارد.
ابعاد زمانی و مکانی این رویدادها، به ویژه فضایی که در آن آیات الاهی فرود و روایات معصومان علیهم السلام پدید آمده است، جهات گوناگونی دارد؛ مانند فرهنگ، عقاید، بافت اجتماعی، اقتصاد، جغرافیای طبیعی و انسانی که به همه آن ها باید توجه شود.
عنایت به این ضرورت، لزوم تدوین تاریخ اسلام در گستره عصر ظهور اسلام و دوران پیشوایان، از نگاه مکتب اهل بیت علیهم السلام و توجه به ابعاد گوناگون زمانی و مکانی آن را برجسته تر ساخته است.
با این انگیزه طرح مطالعاتی تدوین اطلس تاریخ اسلام شکل گرفت؛ تدوین چنین دانشنامه ای با شناسه های یاد شده کاری بس دشوار است. تبیین و تحلیل حوادث تاریخی و جهات گوناگون آن ها، کاری بسیار گسترده و دشوار می نماید؛ به ویژه این که بررسی دقیق، وامدار آگاهی کامل از بسترهای مؤثر آن است.

بررسی نقش ائمه معصومین علیهم السلام در مقطع تاریخی سه قرن اول اسلام برای نخستین بار است که در یک مجموعه انجام می شود و در این راستا با استفاده از ابزارهای جدید، در ارائه مطالب به روز تر و گویاتر همراه جذابیت برای مخاطب تلاش شده است.

یکی از ابزارهای مهم استفاده شده در این مجموعه به کارگیری نقشه ها و تصاویر مربوط به هر بحثی است که این نقشه ها هم با استفاده از منابع جغرافیای تاریخ اسلام، عموم نقشه ها با بالاترین دقت فنی و از سوی سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح که سابقه طولانی در این زمینه دارد، تنظیم شده است. این کتاب در قطع رحلی و با کاغذ گلاسه به شکلی زیبا به چاپ رسیده است.تقریظ
سید جعفر مرتضی عاملی
سید جعفر مرتضی عاملی محقق و نویسنده  برجسته شیعه در سال 1364ق، در جبل عامل لبنان دیده به جهان گشود، در سال 1382 ق. جهت تحصیل علوم دینی به نجف اشرف مهاجرت کرد و پس از شش سال به حوزه علمیه قم منتقل و بیش از دو دهه در این حوزه پربرکت به تحصیل، تدریس و پژوهش پرداخت. از این بزرگوار تاکنون بالغ بر بیست عنوان کتاب منتشر شده است که معروفترین و گسترده ترین آنها کتاب الصحیح من سیره النبی الاعظم(ص) در زندگانی رسول الله(ص) می باشد که تاکنون تالیف این مجموعه که 35جلد می باشد به پایان رسیده است. چاپ جدید این کتاب در 35 …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!